Ante Čizmić/CROPIX
RUSIJA IDA KUĆI

Slovenci prvi put u povijesti u polufinalu SP-a, Danci izbacili Mađare, Španjolci Nijemce

Piše: HinaObjavljeno: 23. siječanj 2013. 21:51

Sutrašnji su suparnici Hrvatske bez prevelikih stresova pobijedili Mađarsku, iako konačni rezultat to ne otkriva. Danska je slavila sa 28-26, ali Mađari su ulovili priključak tek u zadnjim minutama . Danska je krenula s 3-0, a bilo je i 8-2, 19-11, 26-22... Fantastični Niklas Landin skupio je 18 obrana, a desno krilo Hans Lindberg upisao 10 pogodaka. Mikkel Hansen zabio je dvaput. Kod Mađara je ponovno bio usamljen Laszlo Nagy sa 8 golova.

Prvi put u povi jesti Slovenija se plasirala u polufinale svjetskog prvenstva. Izabranici Borisa Deniča svladali su u neizvjesnoj završnici Rusiju (28-27), koja je sredinom prvog poluvremena imala pet golova prednosti. Zaliha im je počela kopniti nakon što je Gorazda Škofa na golu zamijenio Primož Prošt, koji je jučer skupio 11 obrana, pa je već na poluvremenu bilo 14-13 za nepobjedive Slovence. Naše su susjede u napadu s po pet golova predvodili Uroš Zorman i Luka Žvižej, dok su čak tri ruska igrača zaradila crvene kartone.

Slovenija će za plasman u finale morati u Barceloni pobijediti Španjolsku. Domaćin je s Nijemcima igrao gol za gol, čak i zaostajao -2 na poluvremenu, a onda ih je pivot Julen Aguinagalde sa šest pogodaka u nastavku (ukupno 7) poveo prema pobjedi 28-24. Sedam golova zabio je i Víctor Tomás. Nijemcima nije pomogao ni razmahani Heinevetter sa 14 obrana.