UKLETA SKANDINAVIJA

Goluža pao na velikom ispitu - Hrvatska bez igre i vratara polufinale nije ni zaslužila!

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Švedske 25-29 i tako i teoretski ispala iz kombinacija za polufinale. Štoviše, sada je i plasman na Olimpijadu upitan
Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 23. siječanj 2011. 18:47

MALMÖ - U odlučujućem dvoboju sa Švedskom odigrali su jako loše, izgubili su 25-29 i mora se ustvrditi - hrvatska reprezentacija nikada nije odigrala tako očajnu utakmicu na velikom natjecanju.

Utakmica sa Švedskom nije bila ni trebala biti laka kao ona s Argentinom u kojoj su naši pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu. No, nitko nakon te odlične partije nije mogao očekivati ovako očajni oproštaj od snova o medalji.

Počeli su naši utakmicu u grču, s tri tehničke pogreške i četiri loša udarca i isto toliko obrana Sjöstranda u prvih nekoliko napada. Nervoza kao rijetko kada. Srećom, isto je bilo i na drugoj strani i Šveđani nisu pobjegli.

Da su oni nervozni koliko i naši, pokazalo se sredinom poluvremena kada su imali igrača više, a naši su se dvaput obranili i pritom zabili pogodak. Nije nam to donijelo prednost jer su istom mjerom s igračem manje uzvratili i domaćini odmah nakon toga nakon još jedne tehničke Balića koji nije bio onaj pravi. I on je griješio puno, teško se sjetiti takve njegove loše partije.

Igrati protiv domaćina, i to protiv nekog od Skandinavaca stalno u egalu ili u zaostatku, uvijek je bila nemoguća misija. No, naši su se sami nudili greškama u serijama. Da su bili kao dan ranije, mogli su se odvojiti u prvom dijelu jer su i Šveđani bili loši, dobri samo u hrvanju u obrani koje su im španjolski suci prilično tolerirali.

Alilović je opet bio loš, s tek dvije obrane u 30 minuta, napad jalov sve do odmora. Obrana tek nešto bolja protiv suparnika koji se ničim nije istaknuo

Početak drugog poluvremena bio je još gadniji, toliko loš da je Balić nastavio griješiti i on je doslovno poludio kad je odlazio na klupu. Uvijek je bio temperamentan, no takav nikad nije bio.

Stisnuli su naši u završnici, gotovo su i stigli manjak, no loše reakcije Pešića na vratima u napadima sa švedskim igračem manje nisu nam ostavile puno izgleda.

Vratari su nam se opet uklopili u očajan dojam, kao i protiv Danske i dosta su kumovali ovoj sramoti. Je li kraj zlatnoj našoj generaciji..?

HRVATSKA - ŠVEDSKA 25-29