EP RUKOMET

Francuzi deklasirali Bjelorusiju

Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 21. siječanj 2016. 20:30

Rukometna reprezentacija Francuske deklasirala je Bjelorusiju 34-23 (20-15) na otvaranju drugog kruga europskog prvenstva u Poljskoj.Francuzi su sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili 20-5. Bjeloruse može utješiti kako su u drugom poluvremenu bili bolji i taj dio igre su dobili 18-14 i tako barem malo ublažili poraz.

Aktualne olimpijske pobjednike, te svjetske i europske prvake do pobjede su predvodili Nikola Karabatić sa devet golova, te Theo Derot i Nedim Remili sa po pet pogodaka. Odlični su bili i vratari Thierry Omeyer sa 10 i Vincent Gerard s devet obrana.

Kod Bjelorusa najefikasniji su bili Aleksej Kadkevič sa devet golova i Baris Puhouski sa četiri gola.

Francuzi su ovom utakmicom jasno dali do znanja svojim idućim protivnicima u nastavku turnira. Hrvatska je idući protivnik i ukoliko Francuzi pokažu isti rukomet kao i protiv Bjelorusije, izabranici Željka Babića imat će težak posao.

Francuska - Bjelorusija 34-23

24. rujan 2024 03:28