NHL LIGA

Rangersi upisali poraz

Piše: HinaObjavljeno: 07. siječanj 2014. 11:49

New York Islandersi su sinoć bili uvjerljivi i sa 7-3 slavili protiv Dallas Starsa. John Tavares je upisao svoj peti hat-trick u karijeri.

Sedam golova na jednoj utakmici je najbolji učinak ove sezone za Islanderse koji su gubili 2-0 nakon prve trećine. U zadnjoj trećini su postigli četiri pogotka.

Pričuvni vratar New Yorka (15-22-7) Kevin Poulin je imao 15 obrana nakon što je zamijenio Jevgenija Nabokova koji je utakmicu morao napustiti sedam minuta prije kraja prve trećine zbog ozljede.

Jamie Benn, Erik Cole i Valeri Nichushkin su postigli pogotke za Starse (20-15-7) kojima je ovo treći uzastopni poraz. Calgary Flames su sa 4-3 pobijedili Colorado Avalanche, a Mike Cammalleri je zabio power-play gol pred kraj zadnje trećine.

Joe Colborne i Jiri Hudler su upisali svaki po dva boda i zabili po gol u razmaku od dvije i pol minute. Centar Sean Monahan se također upisao u strijelce, dok je vratar Karri Ramo zaustavio 22 udarca prema vratima Calgaryja (15-21-6) za koji je ovo četvrta uzastopna pobjeda.

Kod Colorada (26-12-4) je dvostruki strijelac bio Nathan MacKinnon te Paul Stastny.

U drugoj NHL utakmici igranoj sinoć Brian Gionta je zabio pobjednički gol u drugoj trećini i Montreal Canadiens su pobijedili Florida Pantherse sa 2-1.

David Desharnais je također zabio gol za Montreal (25-14-5). Vratar Canadiensa Carey Price je u pobjedi imao 26 obrana.

Sean Bergenheim je bio strijelac za Pantherse (16-21-6), a vratar Tim Thomas je zaustavio 33 udarca prema svojim vratima.