Drago Sopta / Cropix
ODBOJKA (M)

Hrvati stali nakon prvog seta

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. rujan 2012. 12:23

Hrvatski su odbojkaši u 1. kolu skupine C na kvalifikacijskom turniru za plasman na Europsko prvenstvo koji se održava u Beču izgubili od Češke 3-1...

Odlično su izabranici Igora Šimunčića započeli utakmicu, te osvojili prvi set s 25-21. U drugom je također viđena velika borba, no više su koncentracije u završnici pokazali Česi koji osvajaju tu dionicu s 25-22. U iduća dva seta hrvatski odbojkaši nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti svojim suparnicima koji su relativno lakše dobili treći i četvrti set s 25-17 i 25-19. Prvo ime susreta apsolutno je bio Igor Omrčen s 26 poena, međutim nitko se drugi nije kvalitetno priključio, pa je ujednačenija češka selekcija došla do pobjede.

U drugom susretu u Beču domaćin Austrija je u dramatičnom ogledu nadigrala Makedoniju s 3-2.

U petak će hrvatski odbojkaši igrati protiv Austrije od 18 sati, a nastup na kvalifikacijskom turniru zaključiti će u subotu srazom s Makedoncima.

Kvalifikacije za EP odbojkaša, skupina C, 1. kolo:

Češka – Hrvatska 3-1 (21-25, 25-22, 25-17, 25-19)

Austrija – Makedonija 3-2 (23-25, 25-23, 21-25, 25-22, 15-13)

Odbojkašice uvjerljivo startale

U sklopu kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo hrvatske su odbojkašice u 1. kolu skupine D u Rumunjskoj s 3-0 nadigrale Veliku Britaniju...

Nastup na prvom od dva kvalifikacijska turnira u Rumunjskoj su izabranice Igora Lovrinova započele pobjedom protiv Britanki za 83 minute igre. Bilo je, po setovima, 25-21, 25-18, 25-20, a najučinkovitija u pobjedi Hrvatske bila ja Antonija Kaleb s 8 poena, od čega dva as-servisa, te tri uspješna bloka.

Sutra će s početkom od 19 sati hrvatske odbojkašice odmjeriti snage s domaćinima turnira i favoritom skupine reprezentacijom Rumunjske, dok ih u posljednjem srazu u subotu očekuje ogled s Portugalom.

Drugi kvalifikacijski turnir biti će održan u Rovinju, a izravan nastup na Europskom prvenstvu izboriti će samo najbolja ekipa skupine, dok će drugoplasirane u dodatne kvalifikacije.