NHL LIGA

Anaheim na vrhu ljestvice

Anaheim Ducks su sinoć sa 3-2 slavili protiv Washington Capitalsa, a pobjednički gol zabio je Hampus Lindholm pet i pol minuta prije kraja.
Piše: HinaObjavljeno: 24. prosinac 2013. 13:43

Lindholmov pobjednički gol produljio je niz Ducksa na devet utakmica bez poraza i oni su sada NHL momčad koja ima najbolji omjer pobjeda i poraza 27-7-5. Capitalsi su poveli u prvoj trećini pogocima Mihaila Grabovskog i Niklasa Backstroma, ali je onda Anaheim nadoknadio razliku od 2-0 i to odmah u prvoj trećini nakon što je gol zabio Andrew Cogliano, a u drugoj nakon pogotka Sakua Koivua.

Dallas Starsi su sa 5-2 pobijedili Los Angeles Kingse, a Jamie Benn se upisao kao strijelac i kao asistent dva puta, dok je centar Tyler Seguin dodao gol i asistenciju. Vratar Kari Lehtonen je zaustavio 30 udaraca igrača Los Angelesa prema svojim vratima. Ovo je za Starse (18-12-6) 11. pobjeda u gostima ove sezone. Vratar Los Angelesa Martin Jones nije uspio postaviti NHL rekord izgubivši prvu utakmicu od devet koliko ih je počeo, a Kingsi su pali na 26-8-4.

San Jose Sharksi su sa 5-4 bili bolji od Colorado Avalanchea nakon raspucavanja, a odlučujući strijelci su bili Logan Couture i Patrick Marleau. Centar San Josea (23-8-6) Joe Pavelski je zabio svoj 15. gol ove sezone 19.6 sekundi prije kraja za izjednačenje na 4-4 i za produžetka. Vratar Semyon Varlamov je imao 41 obranu u porazu Colorada (23-10-3).

NHL: Rezultati

Buffalo Sabres - Phoenix Coyotes 2-1 (produžetak)

New York Rangers - Toronto Maple Leafs 2-1 (kazneni udarci)

Nashville Predators - Boston Bruins 2-6

Calgary Flames - St. Louis Blues 4-3 (kazneni udarci)

Edmonton Oilers - Winnipeg Jets 6-2

Los Angeles Kings - Dallas Stars 2-5

San Jose Sharks - Colorado Avalanche 5-4 (kazneni udarci)

3. Colorado 23 10 3 106 88 49

4. Minnesota 20 14 5 88 96 45