FRANCUSKA

Lyon nije iskoristio kiks PSG-a

Piše: ArhivaObjavljeno: 03. ožujak 2013. 17:32

U prvoj nedjeljnoj utakmici 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Brest i Lyon podijelili su bodove odigravši 1-1.

Lyon je tako propustio iskoristiti subotnji kiks i poraz PSG-a na gostovanju kod Reimsa (1-0) i izjednačiti se s pariškim sastavom na vrhu ligaške ljestvice.

Oba gola na susretu zabili su igrači Bresta. U 8. minuti Kamel Chafni je zabio dalekometnim udarcem za 1-0 vodstvo Bresta, da bi u 53. autogolom stvari na početak vratio Tripy Makonda.

Tri posljednja ogleda ovih dvaju sastava u Bretanji završila su identičnim rezultatom 1-1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon koji sada za vodećim PSG-om zaostaje dva boda.

Nogometaši Marseillea opasno su visjeli protiv "fenjeraša" Troyesa na svom Velodromeu, ali su u završnici uspjeli izboriti 2-1 pobjedu...

Brazilski napadač Marcos dos Santos doveo je Troyes u vodstvo u 70. minuti, a svoju momčad na prag tek četvrte pobjede.

Međutim, Marseille je uspio odgovoriti dvama golovima u samo dvije minute, pa je tako u 81. prvo Florian Jarjat zatresao vlastitu mrežu, da bi konačan rezultat postavio Andre-Pierre Gignac. Marseille se pobjedom vratio na treće mjesto ligaške ljestvice ispred St. Etiennea.

Do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede stigao je i Lille koji je također s 2-1 na domaćem travnjaku savladao Bordeaux. "Poveli" su Žirondinci golom Jaroslava Plašila iz jedanaesterca u 31. minuti, da bi u drugom dijelu rezultatski preokret domaćinima donijeli Ronny i Salomon Kalou.