FRANCUSKA

Bastia uništila Lyon

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. ožujak 2013. 20:13

Nogometaši Bastije ostvarili su ove subote tek treću pobjedu u kalendarskoj 2013. godini, no ova današnja je uistinu vrijedna. Pobijedila je Bastia na domaćem travnjaku Lyon sa čak 4-1.

Za Bastiju su to bila bitna tri boda u borbi za opstanak, dok je Lyon opet posrnuo u lovu na vodeći PSG. S utakmicom manje Parižani sada imaju četiri boda više od Lyona, te šest više od Marseillea, pa je tako Ancelottijev sastav svakim novim kolom sve bliže osvajanju naslova prvaka.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za Lyon, te je bio zbunjen i smušen kao i ostatak gostujuće momčad koja se raspala u nastavku.

Thauvin je načeo Lyon golom u 45. minuti i iako je argentinski napadač Lisandro Lopez zabio u 54. za izjednačenje, uslijedio je neobjašnjiv pad Gardeove momčadi koja je do kraja primila čak tri pogotka.

Dio utakmica ovog 29. kola se igra u nastavku subotnjeg programa.

Prekinute serije Montpelliera i Lillea

Dvije velike pozitivne serije su u subotu prekinute u francuskom Le Championnatu, a dotiču se posljednja dva tamošnja prvaka, Lillea i Montpelliera.

U 29. kolu su nogometaši Eviana pobijedili Lille na gostovanju 2-1, čime je stala serija Lillea od pet pobjeda. Salomon Kalou je već u 7. minuti doveo domaćina u vodstvo, no taj se iskusni nogometaš Obale Bjelokosti na kraju pretvorio u tragičara večeri. Naime, u 69. minuti je Kalou zabio pogodak, ali u vlastitu mrežu, čime je Evian došao do neočekivana tri boda na teškom gostovanju. Bio je to gol za 2-1 Eviana.

Montpellier je doma s Troyesom odigrao tek 1-1, a time je stala domaća serija još uvijek aktualnog prvaka Francuske. Prethodno je Montpellier imao niz od čak devet poraza pred svojim navijačima. Vodio je Montpellier već od 7. minute kada je strijelac bio Charbonnier, ali je početkom nastavka izjednačio Jean i tih je 1-1 bio konačan rezultat.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri je ostvario Lorient koji je doma pobijedio Brest 4-0, dok je Reims bio minimalno bolji od Rennesa (1-0). Bodove su, pak, podijelili Sochaux i Valenciennes koji su zabili po jedan pogodak.