HERCULES OPET SLAVIO

Deportivo izgubio od Almerije, Cavenaghi s dva gola srušio Real Sociedad

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 26. rujan 2010. 21:11

Kao i prošle sezone, tako su i ove nogometaši Mallorce oličenje čvrstine i uspješnosti na domaćem terenu. Dokazali su to i u utakmici 5. kola Primere.

Pobijedili su Real Sociedad s 2-0, a time su ujedno došli do druge pobjede ove sezone na domaćem terenu. Nisu uspjeli, pak, pobijediti jedino madridski Real, s kojim su odigrali utakmicu bez pogodaka.

Junak Mallorce je u nedjelju bio 27-godišnji Argentinac Fernando Cavenaghi, koji je ovog ljeta došao u Mallorcu na posudbu iz Bordeauxa. Postigao je oba pogotka, u 5. i 62. minuti.

Bila je to jedina utakmica, od četiri poslijepodnevne u Primeri, koja je završila bez crvenog kartona. U ogledima gdje su pocrvenjeli igrači jednog kluba dotični su i izgubili (Osasuna, Deportivo La Coruña i Racing Santander).

Najveće razočarenje vjerojatno su osjećali navijači Deportiva jer su njihovi miljenici na svom travnjaku poraženi od Almerije 2-0. Pokopao ih je Nigerijac Kalu Uche, koji je baš kao i Cavenaghi, zabio dva pogotka. Upisala je Almeria tako premijernu pobjedu u novoj sezoni.

David Trezeguet, 32-godišnji francuski nogometaš, postigao je u 5. kolu španjolske Primere drugi i treći pogodak sezone u svom novom klubu - Herculesu.

Došao je ovog ljeta Trezeguet u Primeru iz Juventusa, te je pojačao novog prvoligaša koji očigledno ima izražene ambicije u sezoni. Pobijedili su u ovom kolu, kao domaćini, Sevillu s 2-0, a oba je pogotka postigao nekadašnji francuski reprezentativac.

Sve je bilo gotovo do 38. minute, a jedan je pogodak Trezeguet postigao iz jedanaesterca. I kod premijernog pogotka u Primeri je Trezeguet bio miran s bijele točke.

Brazilac Diego Costa (22) je odlučio večernji ogled Atletica i Zaragoze u Madridu (1-0). Postigao je jedini pogodak u 20. minuti utakmice u kojoj su domaći igrači bili naglašeno nervozni. Zaradili su čak sedam žutih kartona, a u 61. minuti je Reyes čak dobio crveni karton. Zbog toga je domaćin morao paničariti do kraja, ali su vodstvo ipak zadržali protiv neuglednog suparnika, koji je na zadnjem mjestu ljestvice.