Sporting Gijon´s players celebrate after scoring their second goal against Sevilla during their spanish first league football match at the Molinon Stadium in Gijon, on October 17, 2010. AFP PHOTO / MIGUEL RIOPA
 AFP
LA PRIMERA

Sporting pobijedio Sevillu 2-0, Espanyol prekinuo sjajan domaći niz Mallorce

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 17. listopad 2010. 21:41

U četvrtoj prvenstvenoj utakmici ove sezone na svom Son Moix stadionu nogometaši Mallorce primili su prvi pogodak. Odmah ih je on koštao i bodova.

Mallorcin domaći niz započeo je remijem bez golova protiv Real Madrida, a uslijedile su dvije 2-0 pobjede protiv Osasune i Real Sociedada. Završen je on gostovanjem Espanyola koji je pogotkom Garcije s bijele točke u 31. minuti odnio sva tri boda sa neugodnog gostovanja.

Zanimljivo, baš suprotno od Mallorcinog primjera, nakon osam primljenih golova igrači Espanyola postigli su svoj prvi na gostovanjima. Odmah i vrijedan tri boda.

Dodajmo ovome da su nogometaši Espanyola velik dio utakmice odigrali s igračem manje, nakon što je u 36. direktan crveni karton zaradio Osvaldo.

Tri važna boda za bijeg izvan zone ispadanja na ljestvici osvojila je momčad Sportinga svladavši Sevillu 2-0 u utakmici sedmog kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Šesta minuta prvog i drugog poluvremena bila je kobna za Sevilline nogometaše. Obje su akcije potekle s lijeve strane, a prvi je loptu, na dugo ubacivanje, glavom u gol pospremio Sangoy. U 51. minuti utakmice najbolje se u gužvi pred gostujućim golom snašao Castro, pogodivši s prve stative gol uz pomoć daljnje vratnice.

Hrvatski nogometni reprezentativac Mate Bilić ušao je u igru za Sporting u 81. minuti utakmice. Petom je iz nedozvoljene pozicije matirao suparničkog vratara Palopa što je rezultiralo žutim kartonom Nacha Nova. Naime, Španjolac je ciljao gol i, ne shvativši da je Bilić dirao loptu, krenuo u proslavu skidanjem dresa, što je sudac potom kaznio. Imao je Bilić još jednu priliku za postizanje pogotka. Sjajan udarac glavom u gornji kut izazvao je još bolju Palopovu reakciju, pa se rezultat nije mijenjao.

Niti nakon sedam odigranih utakmica nogometaši Zaragoze ne znaju za pobjedu. Četvrti poraz, a bilo je 2-1, doživjeli su kod Athletica na stadionu San Mames.

Ovosezonski prvenstveni prvijenac zabio je u 11. minuti Andoni Iraola na kojeg se, u 23., svojim četvrtim golom nadovezao najbolji klupski strijelac Fernando Llorente. Iako su od 53. minute, nakon isključenja Adama Pintera, igrali s igračem manje Zaragozini nogometaši stigli su ublažiti poraz preko Braulija duboko u sudačkoj nadoknadi utakmice (93.).