Cropix
SKENDERBEU - DINAMO 1:2

Liga prvaka i Uefini milijuni nikad bliže: Pivarić bombom osigurao miran uzvrat

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 19. kolovoz 2015. 21:21

Sva pravila i običaji sugeriraju kako je Dinamo putnika u Ligu prvaka trebao riješiti u prvom poluvremenu utakmice u Elbasanu. Svim osim onom 'Kada ne zabiješ…'. A upravo to se dogodilo sinoć prvaku Hrvatske na gostovanju kod Skënderbeua u play offu Lige prvaka. Do gola Blendija Skhembija u 36. minuti i poslije njega, Dinamo je sve konce držao u svojim rukama. imali su dominaciju, protuigru za Albance i prilike. Njih sedam samo u prvom poluvremenu i još nekoliko u nastavku. No, nije bilo realizacije. Soudani i posebice Hodžić sami su mogli učiniti da uzvrat u Maksimiru bude tek revijalna utakmica. Međutim, bi li to bio Dinamo bez doze dramatike?

I kada se mislili da će završiti bez pobjednika (izjednačio je Soudani), ukazao se Josip Pivarić i eurogolom odškrinuo vrata Lige prvaka! Dinamo je zadržao niz neporaženosti koji traje još tamo od studenog prošle godine i gostovanja kod Astre… Do Skënderbeua niz je bio na 55, nova recka stigla je na Elbasan Areni. Sljedeća će, nadamo se za sedam dana u Maksimiru.

Da su kladionice ponudile tečaj na sastav koji je Zoran Mamić poslao na Elbasan Arenu, teško da bi ikome osvanulo sunce! Možda tek Arminu Hodžiću koji bi tipovao na samog sebe u špici napada! iako, nismo sigurni u to. Kako bilo, navikli smo da nas trener Dinama iznenadi postavom, ali onom koju je poslao protiv Skënderbeua iznenadio je vjerovatno i samog sebe. Umjesto Henriqueza u špici je osvanuo spomenuti Hodžić, dok je Jeremy Taravel dobio prednost pred Šimunovićem na mjestu centralnog braniča. Umjesto ozljeđenog Ademija nije istrčao najavljivani Antolić već Gonçalo

- Kad trener ima glavobolje koga da stavi – objasnio je igor Cvitanović dodavši kako je stručni stožer procjenio da je Hodžić vlasnik bolje forme od Čileanca. iz zapisnika je ispao Endru Çekiçi ali on je ionako u Albaniji pokupio injekciju sampouzdanja s obzirom da su ga njegovi sunarodnjaci tretirali kao najveću zvijezdu Dinama!

Opet je Dinamo imao slabiji ulazak u utakmicu. Domaćin se postavio agresivno na krilima podrške navijača. Visoko su stisnuli Dinamo koji u pet minuta nije spojio dva dodavanja. No, onda je do kraja poluvremena kreirao čak sedam prilika koje su mirišale na gol dok je Skënderbeu tek jednom zapucao u okvir, ali nažalost i pogodio.

Ruski sudac je prestrogo svirao prekršaj Machada na nekih 18 metara od gola. Lopte se primio Blendi Skhembi i neobranjivo je poslao u mrežu Dinama. Zapravo u Eduardov kut koji, eto, nastavlja s lošim europskim predstavama. Šok i nevjerica na licima igrača Dinama dovoljno je govorila sama za sebe a posljedice su bile vidljive do odlaska na odmor. Pogotovo za Hodžića koji je u finišu prvoga djela skuhao dvije izrazite prilike i promašio!

Prva intervencija Eduarda stigla je u 52. minuti, a sreća je malo pomazila Dinamo kada se Salihi našao 'oči u oči' s Eduardom i s pet metara pucao u gol aut.

Nakon još jedne velike prilike Soudanija, reagirala je klupa Dinama koja je izvadila sinoć dobrog Machada i u igru ubacila Antu Ćorića. Dinamo je zaigrao ofenzivnije u formaciji 4-1-4-1. Uzdao se Zoran Mamić u neki bljesak mladog igrača sličan onome protiv Splita u Maksimiru.

Gol u gostima bila je velika želja Dinama. U 66. minuti im se ispunila. Otvorilo se gostima lijepom akcijom koja je izbacila Marka Pjacu u priliku a ovaj je nesebično prosljedio Soudaniju. Alžirac ovo nije mogao promašiti...

Antolić je dobio zadnjih dvadesetak minuta a njegov ulazak umjesto Roga značio je i povratak formaciji s dva stražnja vezna dok je Ćorić zamjenio Roga na mjestu polušpice.

Do kraja je Dinamo imao još nekoliko poluprilika te sjajan pokušaj Marka Pjace da silnu premoć prvaka Hrvatske okruni pobjedom u Elbasana. I kada su svi pomislili da će se na uzvrat s 1-1, pojavio se Josip Pivarić!

SKENDERBEU - DINAMO 1:2 (Shkembi 37' / Soudani 66', Pivarić 93')

SKENDERBEU: Shehi - Vangjeli (od 87. Ademin), Radas, Jashanica, Esquerdinha - Nimaga, Shkembi, Lilaj - Latifi (od 79. Progni), Salihi - Berisha (od 90. Abazi)

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić - Gonçalo, Machado (od 61. Ćorić) - Soudani (od 78' Fernandes), Rog (od 71. Antolić), Pjaca - Hodžić

KRAJ UTAKMICE

GOOL 93. minuta - Pivarić je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u sredinu i zabio s dvadesetak metara u same rašlje. Prava ljepotica!

86. minuta - Pjaca je sada dobro prošao po liniji kaznenog prostora, pucao, ali lopta je otišla malo iznad grede

83. minuta - Ćorić je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio na pet metara, a Antolićev udarac odsjeo je na vratnici

75. minuta - Pjaca je od centra povukao loptu, stigao na rub šesnaesterca, zapucao, ali Shehi brani

GOOL 66. minuta - Nakon odlične akcije Dinama, Pjaca je dao za Soudanija na pet metara od gola, a ovaj ju je neometan poslao u praznu mrežu za izjednačenje

66. minuta - Pjaca je dao na desnu stranu Hodžića koji je zapucao s ruba šesnaesterca, ali Shehi brani

53. minuta - Velika dekomcentracija u Dinamovoj obrani i Salihi je ostao sam pred Eduardom, ali njegov udarac otišao je daleko od vrata. Sreća je sada spasila Modre

52. mintuta - Latifi je poslao oštru loptu pred Eduarda, ali je Portugalac na vratima Dinama boksao da bi potom Taravel glavom loptu izbacio u korner

49. minuta - Machado je ubacio u kazneni prostor, a Soudanijev udarac glavom u lice je pogodio Taravela. Propala je još jedna dobra prilika za Dinamo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Soudani je glavom poslao loptu na drugu stativu, a tamo je zakasnio Hodžić! Nova velika prilika za Dinamo i još jedan promašaj

GOOOL 37. minuta - Nakon što je Machado napravio prekršaj na rubu kaznenog prostora, Shkembi je potom zapucao i pogodio mrežu za vodstvo Skenderbeua

30. minuta - Pivarić je ubacio loptu u kazneni prostor na desetak metara, a Soudanijev udarac glavom odsjeo je na gredi

28. minuta - Machado je dao oštru lotpu u kazeni prostor, a iz drugog plana stigao je Goncalo, pokušao samo laganim dodirom poslati loštu u mrežu, ali ona je otišla malo pored lijeve vratnice

22. minuta - Nakon duže akcije Skenderbeua, Shkembi je pucao s dvadesetak metara, ali srećom po Dinamo, lopta je otišla iznad grede

15. minuta - Pucao je Rog s desetak metara, ali i njegov udarac bio je neprecizan

13. minuta - Berisha je opalio iz daljine, ali njegov udarac otišao je pored gola

12. minuta - Pjaca je gurnuo idealnu loptu za Soudaija koji šalje oštru loptu na drugu stativu, ali slab udarac Hodžića otišao je iznad grede

7. minuta - Soudani je pucao s ruba šesnaesterca, ali njegov udarac brani Shehi. Propala je dobra prilka za Dinamo

4. minuta - Domaćin je od prve minute ozbiljno pritisnuo Modre, ali srećom nema ozbiljnije prilike

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 20:19