Cropix
PRVA HNL

Potop Rijeke u Vinkovcima, Slavenu bod u Zaprešiću, Zadar deklasirao Zagreb

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. rujan 2012. 20:14

Cibalia je pregazila Rijeku kao plitki potok. Sažetak je to utakmice uoči koje su obje momčadi najavljivala sva tri boda. Vinkovčani su odlično otvorili utakmicu i vrlo brzo slavili.

1:0 - Neretljak (autogol)

Mišić je izvrsnim sprintom prošao po lijevoj strani, ubacio u gostujući peterac za Terzića ispred kojeg Neretljak skreće loptu u gol.

2:0 - Matoš (16)

Neraspoloženi Neretljak dao si je predug for, lopte se domogao Terzić i s desne strane ubacio za Matoša koji na sredini u slalomu niže tri igrača Rijeke te s 12 metara, uz pomoć desne vratnice šalje loptu u mrežu.

3:0 - Matoš (26 - 11 m)

Raspoloženi Mišić ponovo je prošao po lijevoj strani, Knežević ga ruši u kaznenom prostoru, a s bijele točke Matoš loptu šalje u stranu suprotnu od one na koju je skočio Lisjak.

U nastavku Rijeka igra puno opasnije dok Cibalija popušta gas. Plod takve igre je Rijekin, kasnije će se pokazati, počasni pogodak.

3:1 - Brezovec (57)

Nakon dosta odbijanja lopte oko Brezovca se našao prazan prostor što gostujući veznjak koristi za krasan šut sa 25 metara, koji je odsjeo pod gredom Paradžikovića.

4:1 Terzić (80)

Terzić je prošao s desne strane, ušao par koraka unutar 16-terca te iskosa prekrasnim udarcem poslao loptu koja se od grede odbila u suprotni kut.

ZADAR - ZAGREB 4-0

Zadar je u Stanovima deklasirao Zagreb sa 4-0 (1-0). Domaćine je u vodstvo doveo s bijele točke u 30. minuti doveo Mršić. U 52.minuti zabio je Begonja, a posao je s dva pogotka završio Ćurjurić (67, 71). Zagreb je od 37.minute igrao bez isključenog Djengouea.

STRIJELCI: 1-0 Mršić (30-11m), 2-0 Begonja (52), 3-0 Ćurjurić (67), 4-0 Ćurjurić (71).

ISTRA 1961 - OSIJEK 1-3

Istra 1961 je poražena od Osijeka sa 1-3 (0-0). Utakmica je odigrana na stadionu Aldo Drosina pred 1.000 gledatelja, a Istru je u vodstvo doveo Roce u 50.minuti. Nakon toga slijedi uragan gostiju. U 56.minuti strijelac je Miličević, 17 minuta kasnije zabio je Lešković, a u sudačkoj nadoknadi Miličević je svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu Puljana.

STRIJELCI: 1-0 Roce (50), 1-1 Miličević (56), 1-2 Lešković (73), 1-3 Miličević (90+4).

INTER - SLAVEN BELUPO 2-2

U utakmici između Intera i Slaven Belupa rezultat je bio neodlučen 2-2 (1-0). Zaprešićani su dvaput vodili, no momčad iz Koprivnice se oba puta vraćala u utakmicu.

STRIJELCI: 1-0 Šarić (31), 1-1 Vugrinec (55), 2-1 Budimir (59), 2-2 Glavica (62).