Vojko Basic / CROPIX
DINAMO - OSIJEK 0:0

MODRI BEZ OSVETE Osijek ostavio Dinamo bez prilika i došao do velikog boda

Nedjeljnu utakmicu obilježila je premijera novog semafora na Maksimiru, ali i svojevrsni «reunionľ Bad Blue Boysa koji su od petka pozivali svoje članove na utakmicu
Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 10. ožujak 2013. 17:54

Treća faza HNL-a mogla biti pravo mučenje za igrače i navijače Dinama. Osmi naslov prvaka u nizu je arhiviran i očito više nema niti natjecateljskog motiva što je bilo više nego evidentno u utakmici s Osijekom. Na koncu je završilo bez golova što znači da se Osijek može pohvaliti da je ove sezone ostao neporažen u susretima s Dinamom. Dva puta je u Maksimiru bilo bez golova, a onaj dvoboj u Osijeku su domaćini dobili 2-1.

Nedjeljnu utakmicu obilježila je premijera novog semafora na Maksimiru, ali i svojevrsni «reunionľ Bad Blue Boysa koji su od petka pozivali svoje članove na utakmicu. Protiv Osijeka ih se skupio respektabilan broj na istočnoj tribini, ali na travnjaku i nisu imali što za vidjeti. Na odmor se otišlo s nulom... Doduše, imao je Dinamo tri prilike, ali pokušaj Krstanovića, Beqiraja nakon fantastičnog dodavanja Halilovića te onaj Ademijev u završnici prvoga djela nisu bili učinkoviti.

«Kruno, napravi neštoľ - čuo se povik s tribina Maksimira uoči nastavka, ali nažalost je sve ostalo na tom poviku! Dinamo je i u drugom djelu bio suzdržan. Napadali su stihijski, a jedine opasnosti za odličnog Mikulića bili su pokušaji Halilovića i Sammira iz daljine te onaj Tina Jedvaja u završnici utakmice.

Inače, u momčadi Dinama nije bilo Čopa. Napadač ima problema s leđima pa je na lijevoj strani zaigrao Beqiraj koji je evidentno u krizi. I protiv Osijeka je bio tek statista.

Zanimljiv detalj za maksimirske kroničare jest onaj da je Dinamo već treću utakmicu u ovoj sezoni počeo napad na južni gol, suprotno tradiciji. E sad, ili Šimunić nema sreće s novčićem ili mu Kelava na primopredaji dužnosti nije rekao da Dinamo uvijek kreće napadati na sjever..

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Jedvaj, Šimunić, Ibanez - Leko - Halilović (Brozović od 67.), Sammir, Ademi, Beqiraj (od 57. Pivarić) - Krstanović (Tomečak 78.)

OSIJEK: Mikulić - Ibriks, Smoje, Leko, Lešković - Pušić, Kurtović - Jakovljević (od 54. Glavaš), Pongračić (od 90. Zulim), Kvržić - Blatnjak (Krstanović 90+4)

KRAJ

85. minuta - Jedvaj je pucayo iz neposredne blizine, Mikulić je pokupio loptu s crte

78. minuta - Tomečak se odma našao u prilici po ulasku s klupe. Utrčao je na jedan ubačaj, ali ga je Smoje omeo pri pokušaju udarca

66. minuta - Halilović se sjurio u 16-erac,ali ga je zaustavio Lešković

55. minuta - Halilović je sjajno pucao, Mikulić još ljepše obranio

46. minuta - Utakmica se nastavila

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44. minuta - Jakovljević je pucao iz daljine, preslabo za Kelavu

40. minuta - Kombinirali su nogometaši Dinama nakon izvođenja kornera, Ademi je na kraju pucao malo pokraj vratnice

33. minuta - Sammir je zaradio žuti karton

27. minuta - Sammir je ubacio iz prekida, ali ravno u ruke vratara gostiju

20. minuta - Blatnjak je zaradio žuti karton

16. minuta - Mikulić je još jednom sjajno reagirao. Pucao je Beqiraj iz neposredne blizine, a vratar Osijeka je pravovremeno reagirao te je obranio njegov pokušaj

11. minuta - Prva prilika. Krstanović je pucao iz blizine glavom, Mikulićje odlično reagirao

9. minuta - Sammir je lijepo gurnuo loptu za Krstanovića, ali je Leškovićbio na pravom mjestu te je presjekao dodavanje

5. minuta - Prvi udarac prema golu uputio je Krstanović. Pokušao je Dinamov napadač prizemnim udarcem, ali je lopta bila preslaba

1. minuta - Utakmicca je počela

16. rujan 2024 15:09