ZADAR SREDIO INTER

Miše krenuo pobjedom, Hajduk pronašao 'neofen' za Belupo, Split na trećem mjestu

Ante Miše ima eliksir da iz krize izroni pobjedana, ovo je prva, hoćemo li ih sad čekati svih pet ovog proljeća?! Kako god okrenuli, Hajduk se u Koprivnici vratio u život
Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 23. travanj 2011. 18:00

U 26. kolu HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:1. Golove za bijele su postigli Vukušić i Čop, dok je za domaćina precizan bio Kokalović. Ante Miše ima eliksir da iz krize izroni pobjedana, ovo je prva, hoćemo li ih sad čekati svih pet ovog proljeća?! Kako god okrenuli, Hajduk se u Koprivnici vratio u život na najbolji način, uskrsnuo je...

Stigao je oslabljen, bez Subašića, J. Buljata,Oremuša, An. Sharbinija. Da su bili sposobni, svatko od njih našao bi mjesta u početnoj postavi. No, Miše nije očajavao, obećao je zrno taktičke mudrosti, a ne samo nadigravanje i umiranje u kljepoti, a krajnji rezultat dao mu je za pravo. Malo je reći da su "bijeli" u Koprivnici pronašli kod Belupa "neofen" da prebrode glavobolju...

A slabo je počeo Hajduk, nije imao ni sreće u tim trenucima, udarac Kokalovića odmah se odbio od Vejića i učinio od Kalinića "Lovru na gradelama", ostao je vratar sasvim nemožćan, a lopta mu u mreži. Trebalo je pregristi taj loš početak, psihološki duboko u ponoru.

Malo-pomalo "bijeli" su se pridiziali, pa se do kraja poluvremena, do odlaska na odmor moglo reći kako je domaćin bio opasan u svojim udarima (pogodili su i vratnicu, Benko u 32. minuti), a Hajduk - agilan. Jer, Splićani ipak nisu sjedili skrštenih nogu, trudili su se iz petnih žila, potaknuti povicima s tribina svojih navijača. Potegli su do Koprivnice i skandirali su "vi niste Hajduk" i "igrajte p...".

Momčad Hajduka pokušala im je dokazati kako se srčano bori, koliko god može, protiv Slavena, ali i sama sa sobom, a u tom pregnuću došlo je i izjednačenje, zasluženo, kad je u 35. minuti Bulku potegao dugu loptu prema lijevom krilu, Tomasov je tamo iščeprkao balun u sudaru s Roguljem, dobacio je do Vukušića koji je iz prvog pokušaja pogodio Nurkovića, ali iz drugog konačno razbio pegulu i ubacio loptu u mrežu: Hajduku za izjednačenje, sebi za utrku s Krstanovićem.

Gol iz igre, pa to se tako rijetko događa, tek drugi ovog proljeća, a ovo je osma utakmica! Na odmor se otišlo s 1:1, realno i zasluženo, borbeno. U nastavku velika šansa za Hajduk u 62. minuti, Vejić u protivničkom petercu nije uspio loptu ubaciti iza Nurkovića, to ti je pegula, u početku susreta balun se odbije od njega u vlastitu mrežu, a ovdje je nehotice obranio Hajdukov pogodak.

No, Splićani su se borili primjerno, pa su i navijačima porasli apetiti "hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu..."! A i Slaven je zaprijetio, Benko s pozicije špica je šutirao s dvadesetak metara, a Lovre Kalinić ukrotio taj udarac.

I onda je Hajduk – poveo, prodor po lijevoj strani, Jozinović za Tomasova, izvrsno je "Jozo" provukao loptu do Tomasova koji se probio i centrirao, a Čop u petercu reagirao golgeterski, poentirao je onako kako to od njega očekujemo, odavna to nije uradio – 1:2. Tomasov druga asistencija, a Čop pogodak! Naoko jednostavno, eto još jednog pogotka "bijelih" iz igre, već drugi ove večeri, a kad se samo sjetimo proljetne suše... Dala je ploda i promjena da Tičinović igra desno, Tomasov lijevo... Sad to izgleda sasvim nešto drugo!!!

I pomoćni trener Stipe Andrijašević se podigao s klupe da pomogne Anti Miši koji je već pogubio glas, da zajedno drže tenziju ne bi li se Hajduk do kraja dovukao do pobjede, u zadnjih kvarat od ure... Uspjeli su, ovo je Uskrs Hajduka, pobjeda smirenja i zadovoljstvo nakon duge crne serije. Nova metla bolje mete, Mišina posebno!

U 26. kolu HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:1. Golove za bijele su postigli Vukušić i Čop, dok je za domaćina precizan bio Kokalović.

KRAJ UTAKMICE

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1-2 (Kokalović 6'/Vukušić 35', Čop 75')

75. minuta - GOOOL! Tomasov je ubacio za Čopa koji s pet metara šalje loptu u mrežu

70. minuta - Kalinić je uspio ukrotiti dobar pokušaj Benka

62. minuta - Andrić je sjajno ubacio u pred vrata Slavena, lopta je pogodila Vejića koji nije mogao dobro reagirati i ubaciti loptu u gol

55. minuta - Bilo je nekoliko prilika. Vejić i Tičinović su se okušali sa strane Hajduka, dok je za domaćine zaprijetio Bagarić. Promjene rezultata nije bilo

35. minuta - GOOOL! Ante Vukušić je izjednačio rezultat

32. minuta - Benko je iskosa snažno pucao, a Kalinić je sjajnom reakcijom uz pomoć vratnice spasio mrežu

12. minuta - Vojnović je iskosa izbio pred Kalinića, no previše je komplicirao i mladi vratar mu je uspio izbiti loptu

6. minuta - GOOOL! Kokalović je uspio matirati Kalinića. Nakon prvog kornera domaćini su došli u vodstvo. Obrana Hajduka loše je reagirala i Kokalović je na 12 metara primio loptu i pogodio mrežu

SLAVEN BELUPO: Nurković - Purić, Rogulj, Maras, Bagarić - Kokalović, Milardović - Mujanović, Vojnović, Benko - Bušić

Trener: Roy Ferenčina

HAJDUK: Kalinić – Režić, Maloča, Vejić, J. Barišić – Tičinović, Andrić, M. Ljubičić, Tomasov – Čop, Vukušić

Trener: Ante Miše

HR. DRAGOVOLJAC – CIBALIA 0-0

KRAJ

HRV. DRAGOVOLJAC: Vidaković - Špehar, Kešinović, Marković, Jurin - Plazonić, Rašić - Čordaš - Zlatar, Kukoč, Švarić

Trener Davor Mladina

CIBALIA: Mašić – Radotić, Lučić, Duvnjak, Božić – Grgić, Mazalović, Vitaić, Čuljak – Kresinger, Prgomet

Trener: Stanko Mršić

KARLOVAC – ZAGREB 2-1 (Primorac 4' Kovačević 53'/Krstanović 12')

KRAJ

53. minuta - GOOOL! Bašić je sam ugurao loptu u svoju mrežu nakon što je Kovačević ubacio

12. minuta - GOOOL! Krstanović je ostao sam nakon jednog ubačaja Zagreba i poravnao rezultat u Karlovcu

4. minuta - GOOOL! Stambolija je uposlio Primorca koji je uspio matirati Bašića

KARLOVAC: Lovrić - Kovačević, Karabatić, Budimir, Pilipović - Stambolija, Husić - Sopčić, Poljak, Štefančić - Primorac

Trener: Srećko Lušić

ZAGREB: Bašić - James, Tokić, Carlos, Rendulić - Abdurahimi, Jefthon, Šovšić, Marković - Krstanović, Medić

Trener: Luka Pavlović

RIJEKA – ISTRA 1961 2-0 (Vukman 27' Čulina 58')

KRAJ

58. minuta - GOOOL! Čulina je strijelac

27. minuta - GOOOL! Na utakmici punoj prigoda Vukman je uspio dovesti domaću momčad u vodstvo

RIJEKA: Lisjak - Budicin, Baković, Čagalj, Čaval - Vukman, Kreilach - Švrljuga, Štrok, Čulina - Pilčić

Trener: Elvis Scoria

ISTRA 1961: Škorić - Barišić, Pauletić, Milenković, Kacić - Kovačević, Linić, Roce - Belle, Šehić, Eliomar

Trener: Igor Pamić

SPLIT – ŠIBENIK 1-0 (Vitaić 31')

KRAJ

51. minuta - Alispahić je zaradio crveni karton zbog udarca laktom

48. minuta - Alispahić nije iskoristio kazneni udarac koji je sam iznudio

31. minuta - GOOOL! Marčić je srušen u kaznenom prostoru. Blažević je obranio pokušaj Vitaića s bijele točke. Lopta se odbila do Obilinovića čiji pokušaj Blažević ponovno brani. Slijedeći udarac Vitaić je iskoristio

SPLIT: Vuković - Marčić, Križanac, Vidić, Budiša - Šimić, Vitaić - Bučan, Pehar, Serdarušić - Golubović.

Trener: Ivan Katalinić

ŠIBENIK: Blažević – Jurčević, Bulat, Kartelo, Spahija – Husmani, Čulić – Jakoliš, Alispahić, Tokić – Jelić

Trener: Vjekoslav Lokica

VARAŽDIN – LOKOMOTIVA 0-1 (Bule 26')

KRAJ

26. minuta - GOOOL! Bule je iskosa sa 6-7 metara matirao Krkleca

8. minuta - Dodo je pogodio vratnicu

VARAŽDIN: Krklec - Šimek, D. Škvorc, Conjar, Kvesić - Punčec, Brlečić - F. Škvorc, Glavina, Aganović - Dudić

Trener: Samir Toplak

LOKOMOTIVA: Mitrović - Samateh, Atta, Komorski, Pivarić - Sopić, Mlinar - Poljak, Dodo, Martinac - Bule

Trener: Krunoslav Jurčić

ZADAR – INTER-ZAPREŠIĆ 1-0 (A.Mršić 87')

KRAJ

87. minuta - Mršić je doveo domaćina u vodstvo

ZADAR: Gluić – Con, Skočibušić, Puljić – J. Bilaver, Banović, Pezo, Surać, Vasilj – A. Mršić, I. Santini

Trener: Dalibor Zebić

INTER: K. Santini – Herceg, Barišić, Gulić, Balić – Kramarić, Šarić, Valentić, Blažević – Budimir, Oršić

Trener: Ilija Lončarević

24. rujan 2024 12:30