DERBI U PARKU MLADEŽI

Henri Belle i Vojnović presudili Ćiri, Perica donio Zadru tri boda u gostima kod Intera!

Piše: Branko StipkovićObjavljeno: 15. veljača 2013. 17:39

Dvije su se nesreće dogodile Zagrebu u samom začetku utakmice. Najprije je Handžić dvaput završio na travnjaku, a drugi put je teren napustio uz pomoć fizioterapeuta i više se nije vraćao. Dok je legendarni Ćiro čekao prekid da u igru pošalje Kovačića, zadesila ga je druga nesreća. Split je, naime, poveo nakon fantastične akcije po lijevoj strani. Kao po špagi je nadirao Split, Glavina je dočekao loptu Zebe izbjegavajući ofsajd i onda vrlo precizno uposlio Bellea u srcu šesnaesterca. Kamerunac je loptu smirio i onda s desetak metara svladao Livakovića za 1:0 Crvenih u 8. minuti. Glavina se istakao i u 16. minuti, ali tada je ušao u zapisnik sa žutim kartonom. Na sredini igrališta je demonstrirao kako lopta može proći, ali Medić ne. Bila bi to vrlo izgledna situacija za Zagreb da je Medić eventualno izbjegao start Glavine.

Nakon toga igra se primirila, Zagreb je uspostavio ravnotežu i u nekoliko navrata zaprijetio Vukoviću. Nisu to bile prilike za pogodak, više naznaka eventualne opasnosti. Split je vrebao zgodu da bi povećao prednost i dočekao je u 40. minuti. S desne strane je povukao Radotić, odigrao za Bellea, a ovaj produžio za Barabana. Baraban je bio gotovo na istom mjestu odakle je Kamerunac pogodio, no on nije bio precizan. Lopta je prohujala pokraj lijeve vratnice Livakovića.

Baraban je u 54. minuti sjajno primio loptu, ali nije pogodio u okvir vrata. Zato je pogodio Medić dvije minute kasnije, centarfor Zagreba pratio je što radi Abdurahimi u dvoboju s Glumcem , izbjegao pažnji Križanca i dokopao se ničije lopte. Nije mu bilo teško svladati Vukovića. Radost gostiju bila je kratkog daha, u sljedećem naletu Split je vratio prednost. Radotić je zavrnuo u šesnaesterac, a Vojnović bio najspretniji i zabio za 2:1. U 63. je Belle demonstrirao silinu i brzinu, otresao se od suparnika i grabio naprijed, no onda je sve upropastio nepreciznim dodavanjem za Vojnovića. Kako se asistira, Belleu je pokazao Zeba u 68. minuti. Split je oteo loptu na polovici Zagreba, uposlio Bellea u pravom trenutku, a ovaj majstorski poslao loptu iza Livakovića. Neobranjivo, u desni kut za 3:1.

S dva pogotka prednosti Split je mogao odahnuti, stati na loptu i pametno odigrati do kraja. Međutim, domaćin to nije uspio. Zakompliciralo se u 80. minuti, sudac Krečak pokazao je na bijelu točku nakon što je, čini se, Križanca lopta pogodila u ruku. Dosta nejasna situacija, i na tribinama su se gledatelji pitali zašto je suđen jedanaesterac. Izgledalo je kao da je Krečak pustio prednost (a toga nema kad je jedanaesterac). Pucao je Mitrović. Šovšić je bio neumoljiv s jedanaest metara, sačekao je da Vuković padne i plasirao loptu u drugu stranu. U posljednjih desetak minuta Zagreb nije uspio stvoriti priliku za izjednačenje, nije uspio pritisnuti, pa su bodovi ostali u Parku mladeži.

SPLIT - ZAGREB 3:2

Strijelci: 1:0 Belle (8), 1:1 Medić (55), 2:1 Vojnović (56), 3:1 Belle (68), 3:2 Šovšić (80-11m).

Perica donio Zadranima tri boda

Nasljednici Divljih svinja derali su grlo sloganom 'Volim te, Intere!’ Nije pomagalo. Nešto nedostaje. Div iz predgrađa neprestano traži pravi tempo i pravi izraz. Naslućuje se da bi mogao, da je dosta jak, ali to nikako ne stiže u prvi plan.

Strahovito tuče Mršić iz mrtvog kuta, Delač ne da. Zadrani su se postavili tvrdo ali pokretljivo, organizirano. Prijete organiziranim polukontrama. U 61. minuti Perica pogađa gredu!

Sredinom drugog dijela napokon su se Perkovićevi igrači trgnuli. Stežu obruč. Šanse ipak nema. Previše žure, upadaju u zaleđa. Je li vrijeme za izmjene? Ulazi Vujcic, tretiran najkompletnijim nogometašem svoga kluba. Vujcic, Herceg i Pokrivač zamalo su pripremili 1:0, ali Pokrivačevu loptu Gluić zadržava spretno i sretno, stražnjicom. Jasno je da bi neodlučeno neusporedivo više odgovaralo Zadru, bio bi to izvrstan ulov na vrućem terenu izravnog suparnika za ligaški opstanak. A tek pobjeda...

Sjećanje na jesenskih 5:1 Intera u Stanovima nije vrijedilo mnogo. Možda je taj rezultat domaće napunio spontanim optimizmom, uvjerio ih da će pobijediti stilom 'lako ćemo’. A lako se ne dobiva nikoga. Točno je da se na kompliciranijoj podlozi jednostavnije braniti, no Zadar je i igrao i pucao, ne kloneći ni duhom ni kondicijom.

Umjesto razočaravajućeg remija Inter je nakraju ulovio katastrofalni poraz! Prva meč lopta nije samo propuštena, već i probušena, tako da je šok kompletan. Kaznu za neuvjerljivost i neobjašnjivu sputanost ispisao je Perica iz neposredne blizine kod tzv. druge vratnice, desne, poslije centaršuta odličnog Mršića s kontra strane. Tri boda za veliko, zasluženo slavlje!

INTER - ZADAR 0:1

Strijelac: 0:1 Perica (88)