DINAMO - RIJEKA 3:0

Dinamo jesenski prvak! Modri sredili Rijeku na Maksimiru, Andrej Kramarić tragičar

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 06. prosinac 2014. 15:08

Dinamo je na plus sedam! Rijeka opet nije uspjela pokoriti Maksimir, iako je, uoči utakmice po mnogočemu bila pritajeni favorit, odaslane su poruke 'sad ili nikad', jer Dinamo je djelovao kao pristupačna žrtva. Međutim, Matjaž Kek još jednom nije pronašao lijek za Modre u HNL-u, a ovim porazom vjerojatno je i napustio snove o naslovu. Modri, iako to neće priznati, već su jednom rukom na peharu, ovakvu prednost teško će ispustiti.

Ne znamo pamti li Niko Kranjčar i danas tu priliku, kad je prvi put na Maksimiru, u bijelom Hajdukovom dresu, praćen orkestrom zvižduka, negdje s ruba šesnaesterca opalio i pogodio gredu. Bilo je u tom trenutku 0:0, toliko je i ostalo, Niko je propustio jednu od najvećih priča u povijesti derbija Zagrepčana i Splićana. Ne znamo, isto tako, hoće li Andrej Kramarić čitav život pamtiti 13. minuti derbija u Maksimiru.

Zvižduka nije bilo, jer i nije imao baš tko zviždati, a on je u bijelom dresu, Rijekom, krenuo sam prema Eduardu. Prešao ga je i kad su svi očekivali pogodak, jer Kramarić to inače zabija zatvorenih očiju, on je produljio, malo pričekao i onda pucao preko gola. Veliki promašaj najboljeg golgetera lige, možda i promašaj koji je odveo utakmicu u drugom smjeru. Jer, minutu ranije imao je i Leovac veliku priliku, na povratnu loptu Sharbinija sa 16 metara gađao je suprotan kut, Eduardo odlično skinuo. Dakle, Leovac i Kramarić i poslije, što se Rijeke tiče, ništa. Dinamo je bio bolji, konkretniji, motiviran i željan pobjede, najavili su Modri već u drugoj minuti da bi ta utakmica mogla biti drugačija od nekih u posljednje vrijeme. Pjaca, koji je i jučer bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu, ubacio je pred gol, Brozović glavom pucao preko vratiju. Potom su Modri pauzirali do 19. minute, kad je Lešković dodao Brozoviću, Vargić nije bio na crti, ali je Dinamov reprezentativac pucao pokraj gola. Pa je zicer imao Henriquez, pucao u Vargića, onda je i Pjaca loše završio akciju.

Riječka obrana nije djelovala sigurno, prema naprijed, nakon tog Kramarićeva promašaja, Kekova momčad izgubila je 'gorivo'. Onda je došao vodeći gol Ademija, a početkom nastavka zabio je i Henriquez za 2:0. Redale su se i dalje prilike pred Vargićem. Promašio je Pjaca, jednom Vargić sjajno obranio, zatim je Ademi glavom s nekoliko metara gađao preko gola. Propustio je Dinamo već u 60. minuti posve riješiti susret, pa se Rijeka ipak probudila. Opasno je zapucao Tomečak s 25 metara, zatim je s nekoliko metara Kramarić iz okreta pucao pokraj gola, a onda je Ivančićev udarac s pet metara blokirao Pinto. Mogli su gosti zabiti, međutim, ipak su svoje najveće prilike promašili na početku utakmice, po onome što smo gledali zadnjih 75 minuta utakmice, bilo bi ipak nezasluženo da su Riječani nekako iščušali bod. Uostalom, da ne bi bilo nikakve zabune i primisli u drugačiji ishod pobrinuo se Čop, za 3:0, za još jednu visoku pobjedu Modrih nad Rijekom. Ipak je Dinamo za HNL još uvijek druga dimenzija, Rijeka koja se odlično nosi u Europi, ne može protiv Dinama koji u toj Europi izgleda tužno. I to je nogomet...

DINAMO - RIJEKA 3:0 (Ademi 40', Henriquez 52', Čop 85')

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić - Soudani (od 85. Machado), Pjaca (od 67. Fernandes), Henriquez (od 78. Čop)

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac (od 60. Vešović) - Jajalo, Močinić, Moises (od 71. Ivančić) - Jugović (od 52. Kvržić), Sharbini, Kramarić

KRAJ UTAKMICE

GOOL 85. minuta - Čop i Fernandes odigrali su dvostruko proigravanje na rubu kazenog prostora, a potom je hrvatski reprezentativac smirenim udarcem s desetak metara poslao loptu iza leđa Vargića

84. minuta - Fernandes je ušao u dobru priliku, zaobišao Vargića, ali udarac s desetak metara iskosa završio je u vanjskom dijelu mreže

77. minuta - Kvržić je odlično prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu za Ivančića, ali ovaj s pet metara u blok pogađa Pinta

72. minuta - Kramarić je odlično oslobodio svog čuvara, pucao s pet metara, ali lotpa je otišla malo pored lijeve vratnice

64. minuta - Odlična prilika za Brozovića, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca bio je izrazito neprecizan

59. minuta - Pivarić je oštrim startom s leđa zaustavio Kvržića i zaradio samo žuti karton, nakon čega je vezni igrač Rijeke burno reagirao i također zaradio žuti karton

57. minuta - Nakon obrane Vargića lopta se odbila do Brozoviča koji ju vraća u kazneni prostor, ali Ademijev udarac glavom otišao je malo iznad grede

GOOL 52. minuta - Antolić je idealno poslužio Henriqueza koji se sjurio prema kaznenom prostoru gostiju i smirenim udarcem s desetak metara poslao loptu iza leđa Vargića za povećanje vodstva Modrih

49. minuta - Vargić je uspio boksati loptu nakon kornera za Modre, a na odbijenu loptu naletio je Brozović, ali lopta je otišla pored gola

47. minuta - Taravel je pucao iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla ravno u Vargića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 40. minuta - Antolić je dodao u sredinu, a tamo se pojavio Ademi koji je potom ušao u kazneni prostor i zabio za vodstvo Dinama

38. minuta - Pjaca je pao u kaznenom prostoru, ali sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku

35. minuta - Bitka se uglavnom odvija na sredini terena bez većih prilika s jedne ili druge strane. Posjed lopte trenutačno je 50/50.

25. minuta - Pjaca se izborio za udarac, pucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla ravno u ruke Vargiću

13. minuta - Odlična prilika za Rijeku! Sjurio se Kramarić prema vratima Modrih, zaobišao Eduarda, ali udarac iz blizine u konačnici je bio neprecizan

12. minuta - Sharbini je primio loptu na lijevoj strani, dao povratnu loptu za Leovca čiji udarac s desetak metara zaustavlja Eduardo

10. minuta - Nakon brze kontre Dinama, Antolić je uputio prizemni centaršut, ali Lešković izbija u korner ispred Henriqueza

3. minuta - Pjaca je odlično prošao po lijevoj strani, centrirao, a najviši u skoku bio je Brozović čiji udarac glavom odlazi malo iznad grede

1. minuta - Utakmica je počela!

Tek nešto više od 3000 gledatelja došlo je na Maksimir pogledati utakmicu između dvije vodeće momčadi prvenstva. Razlog slaboj posjeti zasigurno je loša atmosfera koja posljednjih dana trese hrvatski nogomet, ali i loši vremenski uvjeti u Zagrebu

22. rujan 2024 17:29