DINAMO - ŽALGIRIS 2:0

Dinamo odradio Žalgiris! Soudani i Antolić osigurali Modrima miran put u Litvu!

Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 15. srpanj 2014. 21:00

Odahnuo je Maksimir u 69. minuti kad je Antolić pogodio mrežu za 2:0. Tad je bilo jasno da se Žalgiris neće izvući, da će unatoč vrlo lošem prvom poluvremenu i sat vremena strepnje, Dinamo ipak otići u Vilnius s lijepom prednošću.

Sa zebnjom se u Maksimiru iščekivao Žalgiris. Poraz u Rijeci i neuvjerljive igre u pripremama donijele su 'minus dozu' samopouzdanja, čim je Zoran Mamić odlučio od prve minute u vatru poslati Soudanija, kojeg prema prvotnom planu nije mislio ni koristiti u ovoj utakmici, onda znamo kako su se Modri osjećali. Prije svega, nesigurno. Jesu li se, pritom, bojali Litavaca ili samih sebe... I, prvi je dio pokazao da se moraju bojati samo sebe! Nijedan udarac u okvir gola gostiju govori dovoljno! Tek četiri pokušaja izvana, Machada, Brozovića, Ibaneza i Ademija, koji nisu mogli podići publiku sa sjedala, niti unijeti nemir u protivničke redove. Sporo, bezidejno, kružili su Dinamovi nogometaši oko šenaesterca skromnog Žalgirisa, momčadi koja bi i u HNL-u grcala u donjem domu, baš ništa nisu uspjeli izvesti. Machado, Dinamova 'desetka' nestao je već u petoj minuti, Brozović se trudio, ali i griješio, na Soudaniju se osjećao 'danak Brazila', već u 15 minuti došao je do klupe po 'griz' banane. U takvoj igri bez igre protiv Dinama se urotio i sudac Taylor. U 32. minuti Brozović je pucao, lopta je, čini se, u šesnaestercu pogodila loptu u ruku Kerlu. 'Dinamovci' su protestirali, Taylor je ostao nijem. Da je dosudio kazneni udarac, morao bi i isključiti stopera Litavaca koji je već imao žuti karton. Međutim, možete misliti kakav je bio ukupni dojam Dinamove igre, kad ni na odmoru više nitko na stadionu nije pričao o mogućem jedanaestercu, nego o činjeničnoj glavobolji. Nula udarac u okvir protiv takve momčadi? Zabrinjavajuće, blago rečeno. Srećom po Modre ovaj Žalgiris nema u svojim redovima klasu Sabonisa, kao nekad ugledan košarkaški klub, nije bilo pojedinca koji bi tih očajnih 45 minuta Dinama mogao kazniti.

Nastavak je donio na početku sličnu priču. Uzaludni napadi, koje je sve bolja zadnja linija gostiju lagano otklanjala. Zaprijetio je dvaput Soudani, ništa posebno. Ali, najavio je svoje buđenje. I, u 58. minuti se i probudio. Kad nisu mogli vezni igrači on je povukao, odigrao za Čopa, koji mu je sjajno petom vratio. Soudani je s petnaestak metara pucao, Vitkauskasu kroz ruke - u mrežu. Žalgiris je probijen, jedan dio tereta pao je s Dinamovih leđa. Nestala je i kočnica, Modri su krenuli po drugi gol. Žalgiris je bio grogiran, koju minutu kasnije Soudani ga je mogao 'ubiti'. Sjajno ga je proigrao Brozović, Alžirac je bio iskosa sam pred vratarom, gađao je suprotan kut i promašio. Ipak, u 68. minuti stigla je kapitulacija Litavaca. Ademi je kod svog šešnaesterca uzeo loptu i povukao. Onda ju opet izborio, dodao Soudaniju, on Machadu na stranu. Portugalac je na suprotnoj strani šesnaesterca sjajno pronašao Antolića, on odlično pucao i probušio Vitkauskasa. Tako to izgleda kad štošta ide brzo i smisleno, onda Žalgiris nema nikakve šanse! Pali su okovi, Dinamo je pokazao dijelić onoga zbog čega u Maksimiru tvrde da će ovo za nekoliko mjeseci biti strašna momčad. U idućim utakmicama morat će toga biti više, jer uz onakvo prvo poluvrijeme teško se pobjeđuje jače suparnike od Žalgirisa.

DINAMO - ŽALGIRIS 2:0 (Soudani 58', Antolić 69')

DINAMO: Eduardo 6,5 - Pinto 6, Sigali 6, Šimunić 6, Ibanez 6,5 - Brozović 6,5, Machado 6 (od 78. Andrijašević -), Ademi 7 - Soudani 6,5 (od 73. Pjaca -), Čop 6, Antolić 7 (od 84. Goncalo -).

ŽALGIRIS: Vitkauskas 5,5 - Švrljuga 6, Freidgeimas 5,5, Kerla 5,5, Vaitkunas 5 - Semberas 5, Žulpa 6 (od 66. Janusauskas -) - Wilk 5,5, Kuklys 5,5 (od 66. Pilibaitis -), Nyuiadzi 5 (od 85. Silenas -) - Adi 5.

KRAJ UTAKMICE

93. minuta - Pjaca je nakon solo akcije pucao s ruba šesnaesterca, ali vratar Žalgirisa brani njegov udarac

87. minuta - Gonçalo je naletio na odbijenu loptu, ali ona je nakon njegovog snažnog udarca s dvadesetak metara otišla visoko iznad grede

74. minuta - Wilk je zapucao iz velike udaljenosti, ali lopta je pogodila vanjski dio mreže

GOOL 69. minuta - Ademi je ukrao jednu loptu kod korner zastavice na Dinamovoj strani, povukao brzu kontru, dodao za Soudanija koji ju potom daje na desnu stranu za Machada, a ovaj je potom izvrsno pronašao usamljenog Antolića koji s desetak metara topovskim udarcem šalje loptu u mrežu Žalgirisa

64. minuta - Dinamo je povukao brzu kontru, a u završnici je Antolić dodao loptu u prostor za Soudanije koji puca s desetak metara iskosa, ali lopta je prošla malo pored lijeve vratnice

GOOL 58. minuta - Soudani je odlično prošao po desnoj strani, dodao za Čopa koji mu je petom ostavio loptu na desetak metara, a Alžirac ju je odmjerenim udarcem poslao ispod vratara Vitkauskasa za vodstvo Modrih

53. minuta - Soudani je primio loptu na desetak metara od gola, zapucao, ali lopta je prošla pored desne vratnice

52. minuta - Nakon dobre akcije Dinama lopta je stigla do Machada koji se počeo vrtiti u kaznenom prostoru umjesto da je pokušao uputiti udaraca i propala je dobra prilika za Modre

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Nakon duge Dinamove akcije, Ademi je opalio s dvadestak metara, ali lopta je otišla iznad grede

35. minuta - Brozović i Soudani odigrali su dupli pas na rubu šesnaesterca, a Brozovićev udarac s desetak metara pogodio je u ruku jednog od obrambenih igrača Žalgirisa, ali sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku

29. minuta - Ibanez je pucao s više od dvadeset metara, ali lopta je ipak otišla iznad grede

18. minuta - Čop je 'povaljao' nekoliko igrača Žalgirisa, dodao loptu za Antolića, a njegov udarac s ruba šesnaesterca završio je u bloku

12. minuta - Nakon solidne akcije Dinama, Brozović je pucao s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla viosoko iznad gola

5. minuta - Machado se oslobodio svog čuvara i zapucao s dvadesetak metara, ali lopta je od bloka završila u korneru

1. minuta - Duje Čop odmah je zaradio žuti kraton, točnije u 13. sekundi utakmice!

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 20:46