BOZIDAR VUKICEVIC/CROPIX Cropix
17. kolo ABA lige

Glatki poraz Splita koji je potpisao 12. kapitulaciju sezone, ključnom se pokazala druga četvrtina

U trećoj četvrtini Split je smanjio zaostatak, no zadnja dionica ponovo je otišla na stranu domaćih
Piše: HinaObjavljeno: 01. veljača 2021. 23:15

U susretu 17. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je izgubio na gostovanju kod Igokee sa 68-87.

Domaćin je bolje ušao u susret i nakon prve četvrtine vodio je 21-17. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju je Igokea dobila sa 27-14 pa je na poluvremenu imala velikih 17 koševa razlike (48-31).

U trećoj četvrtini Split je smanjio zaostatak, no posljednji period igre ponovo je otišao na stranu domaćeg sastava za konačnih 87-68.

Domaćine su do pobjede predvodili Edin Atić sa 15, Marko Jošilo sa 14 i Anthony Clemmons sa 12 koševa. Kod Splita su najefikasniji bili Sani Čampara sa 13, te Antonio Vranković i Marin Marić sa po 11 koševa.

Igokea je ovom pobjedom skočila na diobu prvog mjesta s Mornarom, oba sastava imaju po 13 pobjeda i tri poraza, dok je Split ostao na osmoj poziciji sa skorom 5-12.

Cibona se nalazi na 11. mjestu, a Zadar je na 13. poziciji.