Screenshot
ATRAKCIJA

Hrvatski reprezentativac imao je nešto drukčiju ulogu nego inače, rezultati su ispali sjajni
Piše: SN/HINAObjavljeno: 28. siječanj 2023. 21:10

Ivan Perišić odigrao je čitavih 90 minuta u 3:0 pobjedi Tottenhama nad Prestonom u Četvrtoj rundi engleskog FA Kupa. Iako ga Antonio Conte uglavnom koristi na poziciji podignutog beka, u subotu je ponudio drukčiju ulogu hrvatskom reprezentativcu i podigao ga u napadačku liniju, a rezultati su bili sjajni.

U akciji koja je prethodila drugom pogotku, Perišić je vrhunski reagirao na loptu iz sredine i brzopotezno pronašao Heung-min Sona, koji je iskoristio atraktivno dodavanje Vatrenog i upisao se u strijelce drugi put na utakmici. Bilo je to u 69. minuti, a gol za vodstvo Korejac je postigao u 50. minuti.

Arnaut Danjuma (87.) postavio je ‘točku na i‘ nakon što je ušao s klupe i upisao prvi nastup za Spurse.

Perišićeva statistika je i više nego dobra - osim asistencije, uspješno je izveo tri od četiri duga dodavanja te osvojio svih pet zračnih duela.

U nedjelju se sastaju Brighton - Liverpool, Stoke - Stevenage i Wrexham - Sheffield United, dok je u ponedjeljak na rasporedu dvoboj Derby County - West Ham. U petak je Manchester City s 1-0 pobijedio Arsenal u apsolutnom derbiju ove faze natjecanja.