FUTSAL EURO

Hrvatska svladala Rumunjsku! Grcić i Marinović strijelci!

Hrvatska futsal reprezentacija pobjedom je otvorila Europsko prvenstvo kojem je domaćin. Nošeni podrškom 8000 navijača u splitskoj Spaladium Areni izabranici Mate Stankovića savladali su Rumunjsku 2-1.

Hrvatska je startala nervozno u susret, a kako je utakmica odmicala igrala je sve bolje.

Do prvog gola čekalo se do 23. minute kada je Dario Marinović iskoristio dodavanje Josipa Sutona i posla loptu u mrežu. Izjednačenje je stiglo sedam minuta kasnije, a strijelac za Rumunje je nakon brzo izvedenog kornera bio je Csoma Alpar.

Pobjednički gol koji je donio oduševljenje Spaladium Arene zabio je Jakov Grcić pet minuta prije kraja susreta nakon prethodne asistencije Tihomira Novaka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu 4. veljače kada će joj protivnik biti Češka.

EP u futsalu, 1. kolo:

skupina A

Hrvatska – Rumunjska 2-1 (Marinović 23, Grcić 35 / Alpar 30)

Redoslijed: 1. Hrvatska 3, 2. Češka 0, 3. Rumunjska 0

skupina B

Španjolska –Slovenija 4-2 (Miguelin 15, Aicardo 26, Torras 29, 30 / Fetič 17, Mordej 38)

Redoslijed: 1. Španjolska 3, 2. Ukrajina 0, 3. Slovenija 0

PRIJENOS UŽIVO!

HRVATSKA - RUMUNJSKA 2:1 (Marinović 23', Csoma 30', Grcić 34')

HRVATSKA: Jukić, Stojkić, Matošević, Grcić, Đulvat, Despotović, Babić, Jelovčić, Marinović, Bajrušović, Novak, Suton, Laura, Mijatović. IZBORNIK: Mato Stanković.

RUMUNJSKA: Iancu, Florea, Matei, Radu, Ignat, Dobre, Raducu, Lupu, Sotarca, Al-Ioani, Stoica, Gherman, Safar, Alpar. IZBORNIK: Tomas 'Sito' Rivera.

KRAJ UTAKMICE!

Hrvatska se u posljednjim minutama grčevito branila jer je Rumunjska igrala s igračem više, ali su na kraju izabranici Mate Stankovića izdržali i uzeli prve bodove na Europskom prvenstvu u futsalu.

GOOL 34. minuta - Novak je proslijedio loptu za Grcića koji iz kosa zabija za novo vodstvo Hrvatske

GOOL 30. minuta - Csoma je postigao izjednačujući pogodak za Rumunjsku

29. minuta - Hrvatska je u posljednjih nekoliko minuta opasno zaprijetila baš preko strijelca Marinovića, ali rezultat na semaforu ostao je nepromjenjen

GOOL 23. minuta - Nakon brze kontre Hrvatske, Marinović je doveo Hrvatsku u vodstvo!

23. minuta - Bajrušović je fenomenalno glavom zaustavio siguran pogodak Rumunja

KRAJ PROVG POLUVREMENA

16. minuta - Marinović se našao u odličnoj prilici, ali vratar Iancu jedva je zaustavio njegov snažan udarac

14. minuta - Tihomir Novak fenomenalno je prošao cijelim terenom, ali vratar Iancu obranio je njegov dobar udarac

9. minuta - Stoica je opalio, ali Jukić je siguran

6. mintua - Prvi udarac prema rumunjskim vratima za Hrvatsku uputio je Bajrušović

3. minuta - Prvi udarac prema vratima Jukića uputio je Matei, ali domaći vratar je siguran

2. minuta - U uvodnim minutama Rumunjska uglavnom vodi igru dok je Hrvatska koncentrirana na obranu