OSIJEK PREVIŠE PROMAŠIVAO

TIJEK SUSRETA: Dinamo pobijedio ranim Mandžukićevim pogotkom

Osijek je imao nekoliko i više nego izglednih prilika, ali nijedna nije zasjela u mreži vratara Butine. Dinamo je tako više sretno nego spretno stigao do pobjede 1-0
Osijek, 060310.Stadion Gradski vrt u Osijeku.Prva HNL utakmica NK Osijek - NK Dinamo.Na slici: Domagoj Vida (19, Osijek ) i Mario Mandjukic (17, Dinamo)Foto: Vlado Kos / CROPIX
 Vlado Kos / CROPIX

ZAGREB - Cijeli tjedan padala je kiša, ali sunce se ponovno osmjehnulo upravo na dan odigravanja 19. kola Prve hrvatske nogometne lige, specifične ovog vikenda po tome što će se svih osam susreta odigrati u jednom danu, od čega sedam u isto vrijeme, a tek ćemo derbi Osijeka i Dinama moći pratiti u 20:15.

Prema predviđanjima, prošlo je kolko bilo iznimno efikasno jer nogometaši su se zaželjeli pravog natjecateljskog nogometa, a ne prijateljskih susreta na pripremama. Kako to već biva, pala je i prva trenerska žrtva. Poslije samo jednog kola na klupi Sesvećana 'odletio' je Adolf Pinter. Valjda je predsjednik Zubak očekivao pobjedu protiv Dinama...

Najveće razočaranje svakako je bila Istra, a priliku za popravak će imati u Varaždinu protiv štrajkom oslabljenog Varteksa. Ništa manje razočaranje nije bio niti Slaven Belupo, koji je imao nesreću da 'naleti' na najveće i najugodnije iznenađenje - preporođeni Hajduk. Dok će Koprivničani dojam popravljati na domaćem terenu protiv neugodnog Šibenika, ali ne i uvjerljivog. Ako sudimo prema remiju sa Zadranima.

Hajduk će pak moći nastaviti sjajan ritam u Zaprešiću, gdje idu na pobjedu, kao i svih ovih godina. Atmosfera je sjajna i sve podsjeća na proljeće otprije godinu dana - osim razlike na tablici. Ali, ovoga puta je Kup bliže i na prošlosezonskim iskustvima se mnogo naučilo u redovima bijelih.

Osakaćeni za trenera, Sesvećani dočekuju Međimurje, 'nabrijano' poslije pobjede nad Istrom. Riječani traže pobjedu protiv drugoplasirane Cibalije, a Zadar želi ostati neporažen i u susretu s jakim Karlovcem. Ne smije se s uma smetnuti niti gradski derbi Lokomotive i Zagreba. Na kraju dana čeka nas poslastica, derbi Osijeka i Dinama. Vjerujemo pred punim stadionom i uz mnogo lijepih trenutaka, kao i uvijek kad igraju ova dva kluba u Gradskom vrtu.

Tijek svih susreta možete pratiti u tekstualnom obliku uživo ovdje na portalu Jutarnji.hr.

Prva hrvatska nogometna liga, 19. kolo:

Tijek susreta:

Osijek - Dinamo 0-1 (0-1) (Mandžukić 3')

Kraj susreta.

88. min: Pranjić je ostao sam, ali puca ravno Butini u ruke.

69. min: Šorša je sjajno ubacio, a Nikšić nastavio ono što čine Osječani cijeli susret. Promašio je loptu na pladnju s par metara od gola Butine!

65. min: Badelj dobiva prvi žuti karton na utakmici nakon prekršaja na Vidi.

55. min: Vidaković je pucao neometan s desetak metara, Butina brani, a Miličević potom nije uspio pogoditi mrežu, obrana Dinama je blokirala.

50. min: Badelj je s desne strane ubacio u peterac Osijeka, ali Kramarić je promašio cijelu loptu sam ispred gola.

48. min: Dinamu je pripala prva prilika. Pucao je s dvadesetak metara, ali Kardum je ukrotio njegov udarac.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

41. min: Butina je kao na streljani, pucao je i Miličević, ali nije bio precizan. Šteta za Osijek što je bio sebičan jer imao je bolja rješenja.

40. min: Nova prilika Osijeka! Pucao je Barišić, ali pored gola!

37. min: Nevjerojatno što nisu zabili Osječani! Izigrana je obrana Dinama, Šorša je ostao sam, snažno pucao i pogodio gredu, a zatim Miličević promašuje prazna vrata glavom!

29. min: Obrana Osijeka ima probleme s visokim loptama, konstantno im bježi Mandžukić. Ovoga su ga puta zaustavili prekršajem točno na rubu kaznenog prostora, po sredini. Pucao je Ibanez snažno, ali neprecizno.

27. min: Mandžukić je primio jedan 'otpadak' na rubu kaznenog prostora, odmah zapucao, ali lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu vratara Karduma.

20. min: Vidaković je primio loptu na otprilike pet do šest metara iskosa, oslobodio se čuvara, ali zapucao pokraj gola.

16. min: Butina i Miličević su se borili za loptu, a sudac Svilokosi procijenio je da je došlo do prekršaja na vrataru Dinama. Naravno, publika i domaći nogometaši nisu se složili s time.

12. min: Butina je povratnu loptu napucao u igrača Osijeka i ona se od njega odbila u gol aut.

10. min: Osijeku je rani primljeni pogodak poprilično pokvario planove.

3. min: GOL! Cufre je sjajno uposlio Mandžukića, koji ne griješi, a Dinamo već od treće minute vodi!

Susret je počeo.

Inter - Hajduk 0-3 (0-1) (Strinić 20', Ibričić 60', 82')

82. min: GOL! Ibričić je naciljao i sjajno pogodio, Delač jednostavno nije mogao ništa. Ovom majstorijom priča je definitvno završena, Hajduk će otići iz Zaprešića s tri boda.

60. min: GOL! Anas Sharbini je sve učinio sam i sjajno poslužio Ibričića, koji pogađa za 0-2!

20. min: GOL! Strinić je iskoristio pogrešku Golema i doveo Hajduk u vodstvo!

10. min: Vratari su najnezaposleniji ljudi na terenu, što govori sve o dosadašnjem tijeku utakmice.

Lokomotiva - Zagreb 1-0 (1-0) (Bule 15')

80. min: Zagreb ne može s igračem manje ništa osim braniti se i ne primiti drugi pogodak.

39. min: Oršulić je dodatno otežao Zagrebu nepotrebnim crvenim kartonom. Pjesnici sada s igračem manje traže izjednačenje.

19. min: Bule se našao neometan u kaznenom prostoru, ali napravio je potez više tako da prilika odlazi u nepovrat.

15. min: GOL! Nino Bule je svojim desetim pogotkom u sezoni doveo Lokomotivu u vodstvo!

Zadar - Karlovac 1-1 (0-1) (Santini 90'-11m/Jerneić 44')

90. min: GOL! Santini pada u kaznenom prostoru i Krečak pokazuje na bijelu točku. Sam Santini je i zabio!

79. min: Surać je krasno 'potegnuo', ali lopta završava na vratnici karlovačkog gola.

44. min: GOL! Hladan tuš za domaćina! Karlovac je poveo pogotkom Jerneića, a dojma smo kao da je to uspio postići udarcem iz mrtvog kuta.

13. min: Santinija je iznenadila sjajna asistencija Suraća i nije uspio zabiti.

Rijeka - Cibalia 1-1 (0-1) (Križman 73'/Malčić 13')

73. min: GOL! Križman se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i izjednačio!

30. min: Rijeka više prijeti, ali najbolja obrana lige ne popušta.

13. min: GOL! Malčić je s dvadesetak metara izveo slobodni udarac i zabio!

Slaven B. - Šibenik 2-2 (2-2) (Tepurić 41', Rogulj 45'/Alispahić 19', Zec 44')

70. min: Igra se iznimno otvoreno, prava poslastica za gledatelje.

45. min: GOL! Očito je krenulo u Koprivnici. Rogulj zabija i Slaven Belupo neće na odmor sa zaostatkom.

44. min: GOL! Domaćin nije dugo imao pozitivan rezultat, bolji Šibenik je pogotkom Zeca!

41. min: GOL! Baš dok se najmanje očekivalo Tepurić zabija za 1-1! Moglo bi se kazati kako su i jedni i drugi poveli iznimno sretno i spretno, tako da je remi najpošteniji.

19. min: GOL! Alispahić je pucao više iz očaja nego želje da zaprijeti, a vratar Pelin teško pogriješio i primio pogodak.

C. Sesvete - Međimurje 2-1 (2-0) (Pokrajčić 31', Zubak 45'/Vuka 72'-11m)

72. min: GOL! Vuka je smanjio iz spornog jedanaesterca, koji je iznimno iznervirao domaćina.

62. min: Zubak ubacuje, ali Pejićev udarac Vuljanko sjajno brani! Svih stotinjak gledatelja je zapljeskalo.

60. min: Čakovečka momčad je očito slomljena poslije dva primljena pogotka i neprepoznatljiva je na terenu.

45. min: GOL! Sin predsjednika Zubaka zabio je u najboljem trenutku za Sesvećane i ova prednost je sad itekako visoka.

31. min: GOL! Pokrajčić je bio najspretniji i doveo Sesvećane u vodstvo, iako je Međimurje prije toga imalo dvije izgledne prilike.

20. min: Nema većih događaja u Sesvetama, ali konkretniji su gosti, što se i očekivalo.

Varteks - Istra 0-2 (0-0) (Anđelković 64', Šehić 72')

72. min: GOL! Šehić je stavio 'točku na i' drugim pogotkom za Istru.

64. min: GOL! Iako su domaćini bili bolji u drugom dijelu poveli su gosti preko Anđelkovića.

50. min: Golubar je pokušao simulirati prekršaj u kaznenom prostoru, a u nastavku susreta pao je pogodak, koji je sudac poništio jer je prekinuo igru kako bi dao žuti karton Golubaru.

40. min: Gosti su i dalje bolja ekipa, samo je sreća spasila golobrade krojače, predvođene veteranom Mumlekom, od pogotka.

24. min: Istra je aktivnija, ali bez konkretnijeg završetka.

Srećom, štrajk nije utjecao na odigravanje ove utakmice.

02. srpanj 2024 16:20