OSMINA FINALA KUPA

Osijek tek u stotoj minuti slomio Inter

Svi susreti prvog dana su završili, a najnapetije je bilo u Osijeku
 Goran Šebelić / Cropix

ZAGREB - Hrvatski kup došao je do osmine finala, dijela natjecanja u kojem još uvijek jedna utakmica određuje onoga tko ide u sljedeći krug, što daje na dodatnoj draži i iznenađenja su otvorena. Slaven Belupo prvi je prošao u četvrtfinale nakon pobjede od 1-0 protiv Istrana.

Iako su susreti koje će odigrati Dinamo i Hajduk sutra najzanimljiviji, kao i uvijek, treba se osvrnuti i na preostale četiri utakmice današnjeg dana, u kojima će međusobno igrati sve prvoligaši. Izuzev susrete u Kranjčevićevoj. Svakako im je Kup koristan za podizanje forme.

Štimac i njegov Zagreb su nakon Dinama 'poletjeli', ali su nakon Čakovca grubo udarili o tlo tako da im odgovara što im u goste dolazi drugoligaš iz Siska - Sesgesta. Favoriti su i pobjedom bi sigurno bili optimističniji. Eventualan poraz bio bi možda i pretežak udarac.

Ostalima je nešto lakše, poraz ne bi bio tragedija, ali ne bi bio niti poticajan. Primjerice, Osijek je nedavno 'uništio' Inter, ali to sad treba potvrditi, baš kao što Karlovac u Varaždinu želi dokazati kvalitetu, a Šibenčani nastaviti pozitivan niz protiv Rijeke na svom terenu.

Tijek svih susreta možete pratiti uživo ovdje na Jutarnji.hr.

Hrvatski kup, osmina finala:

Tijek susreta:

Varteks - Karlovac 2-1 (Mumlek 37'-11m, Mujanović 59'/Štefančić 41')

Kraj susreta.

59. min: GOL! Varaždinci su ponovno uspjeli stići do vodstva! Junak je Mujanović.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

41. min: GOL! Nije dugo trajalo njihovo slavlje, Karlovčani su odmah izjednačili preko Štefančića.

37. min: GOL! Mumlek sigurno realizira jedanaesterac!

Susret je počeo.

Šibenik - Rijeka 4-0 (Zec 5', Fuštar 23', Zec 36', Makarin 85')

85. min: GOL! Kakav potop Riječana, Šibenik vodi 4-0, zabio je Makarin.

36. min: GOL! Branko Karačić napravio je odličan posao, njegova momčad je zapravo sve već riješila! No, treba reći hvala i strijelcu Zecu!

34. min: Pomoćni trener Rijeke, Šarić, isključen je zbog prigovora.

23. min: GOL! Domaćini su potpuno dominantni i nije čudo što imaju već dva pogotka prednosti zahvaljujući Fuštaru.

5. min: GOL! Šibenik je vrlo brzo poveo protiv Rijeke preko Zeca.

Zagreb - Segesta 3-1

74. min: GOL! Zagreb je vjerojatno riješio ovu priču trećim pogotkom.

64. min: GOL! Ipak, 'pjesnici' su vrlo brzo uzvratili i imaju vodstvo ponovno.

61. min: GOL! Segesta je šokirala Kranjčevićevu!

55. min: GOL! Napokon su igrači Zagreba uspjeli probiti čvrstu obranu drugoligaša!

Osijek - Inter 1-0

115. min: Osijek je ostao s igračem manje!

100. min: GOL! Napokon se i to dogodilo na ovoj utakmici!