OSMINA FINALA KUPA

Slaven Belupo golom Vojnovića izbacio Istru

Još jedno blijedo izdanje Puljana rezultiralo je četvrtim uzastopnim porazom (0-1)
Pula, 271009.SRC Uljanik - Veruda.Osmina finala Hrvatskoga nogometnog kupa izmedju Istre 1961 i Slaven Belupa. Na slici: Drago Papa (11), Aljosa Vojnovic (9) i Hasan Kacic (3).Foto: Srecko Niketic / CROPIX
 Srecko Niketic / CROPIX

PULA - Naime, nakon tri prvenstvena poraza od Hajduka, Slavena i Šibenika uslijedio je i negativan rezultat u osmini finala Kupa protiv momčadi iz Koprivnice koja je “ni kriva, ni dužna” slavila u Puli.

Da je ovaj susret Puljanima od puno manje važnosti nego gostima bilo je očigledno jer domaći trener je sraz protiv Slavena započeo bez nekolicine standardnih igrača ( Traore, Marković, Šehić, Mašić, Lisjak). Na gostujuće vodstvo nije se trebalo puno čekati. Igrala se deveta minuta kada je Vojnović nakon gužve u kaznenom prostoru natrčao na odbijenu loptu te preciznim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Lovrića. Domaćin je potom sramežljivo preuzeo terensku inicijativu, a Okić je u 31. minuti imao najizgledniju prigodu kada je iz kosa sa 5-6 metara pogodio vratnicu.

Premda se očekivalo da će Puljani u nastavku konačno zaigrati bolje i angažiranije, domaćin je nastavio bezidejno srljati te do kraja susreta nije uspio ozbiljnije priprijetiti gostujućem vrataru. Kao što se i očekivalo, navijači Istre su tijekom cijelog susreta “častili” trenera Scoriju uzvicima “Scoria odlazi, dosta nam je tvog bunkera i poraza”. (D. Sponza)

ISTRA 1961 - SLAVEN BELUPO 0-1 (0-1)

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 6.5. Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Slaven Skender (Mrkopalj)

Strijelac: 0:1 Vojnović (9'). Žuti kartoni: Vojnović, Papa, Rogulj, Delić, Vručina (Slaven Belupo). Crveni karton: Marković (Istra 1961) 58. Igrač utakmice: Aljoša Vojnović (Slaven Belupo)

Stadion: SRC „Uljanik-Veruda“. Gledatelja 700.

Istra 1961: Lovrić 6, Barišić 6 (od 78. Šehić -), Kacić 6, Švrljuga 5.5, Pauletić 6, Bodrušić 5, Anđelković 5.5, (od 46. Prelčec 6), Alimi 5 (od 46. Marković -), Roce 5.5, Okić 6, Tadić 5.5.

Slaven Belupo: Pelin 6, Kokalović 6, Poredski 6, Rogulj 6, Poldrugač 6.5, Papa 6, (od 62. Gregurina 6), Delić 6 (od 74. Vručina -), Nynkeu 6, Šafarić 6 (od 68. Bilen -), Maras 6, Vojnović 6.5.

20. svibanj 2024 04:19