KANTRIDA IM NIJE BILA OPOMENA

FEYENOORD - RIJEKA 2:0 Preplašeni Riječani nokautirani u 20 minuta, Kramarić promašivao

'Misija Rotterdam', nažalost po Riječane , u krivom smjeru krenula je od samog starta utakmice. Naime, adaptacija Kekovih nogometaša na protivnika i atmosferu De Kuipa, što se Feyenoorda tiče, trajala dovoljno dugo. Kada su se konačno sabrali, Bijeli su već bili u velikom zaostatku za domaćinom, pokazalo se nedostižnom...

Feyenoord je s prvim sučevim zviždukom počeo plesti mrežu oko 16-erca Bijelih. Dva neuspjela pokušaja Nizozemaca samo su bila najava onoga što će se ubrzo dogoditi "puta dva", kao logičan slijed događaja s obzirom na viđeno. Rijeka je, naime, u uvodnim minutama "sjela u krilo" Vargića, što to je kažnjeno primljenim pogotkom u ranoj fazi utakmice. Nakon jedne dubinske lopte upućene s polovice igrališta, obrana gostiju ostala je "na ledu", dodir glavom Kazim-Kazima bio je dovoljan da su u matnoj situaciji nađe El Ahamdi i da semafor već u 8. minuti pokaže 1:0 za Feyenoord. Najbolji mogući početak za domaćina, a najgori za Rijeku, koja nije uspjela u nakani da protivnika protivnika što je duže moguće drži bez egzekucije, i na taj ga način učini nervoznijim. Ispalo je potpuno suprotno. Da stvar po Kekove nogometaše bude gora, Nizozemci su u 20. minuti podebljali svoje vodstvo. Bijeli su kapitulirali iz situacije na koju njihov trener nerijetko upozorava - nakon prekida. Korner-ubačaj s lijeve strane glavom je u 2:0 pretvorio Immers, koji je nadvisio neopreznog Jajala. Prije nego što je Feyenoord zabio "drugi", Kramarić je povukao brzu kontru, no pravovremenim uklizavanjem zaustavio ju je Nelom. Ubrzo je požutio Sharbini zbog simulacije prekršaja u kaznenom prostoru, dok dobar centaršut Leovca nitko nije popratio.

Rijeka je polako počela uspostavljati terensku ravnotežu u 1. poluvremenu, situacija se za goste donekle "normalizirala", iako je domaćin u 24. minuti mogao povisiti prednost, Manu je bio centimetar prekratak. Udarac je oprobao Kramarić, a Sharbini pokušao svojom tipičnom asistencijom (desnom vanjskom) uposliti nekoga od svojih suigrača, ali Bijeli nisu smanjili zaostatak. Do odlaska na odmor vidjeli smo još jednu opasnu napadačku akciju Feyenoorda, koju je ispred Kazim-Kazima "očistio" Lešković.

Početkom nastavka trener Matjaž Kek na travnjak je poslao Kvržića, izašao je Sharbini. Njegov kolega Fred Rutten, pak, nije imao razloga ubaciti nekog igrača s klupe (do ozljeda koje su ga zadesile), Feyenoord je imao vrlo dobar rezultat. Bijeli su ipak nešto naučili iz prvih 45 minuta, a možda je i protivnik malo dignuo nogu s gasa, pa je sve skupa na De Kuipu nakon odmora izgledalo daleko ravnopravnije od onoga čemu smo svjedočili do u 1. poluvremenu. Ako ne i više od toga, u korist Rijeke. Uloge su se, naime, promijenile. Gosti su bili ti koji su, izuzmemo li tek jednu neopreznu reakciju u obrani, kreirali situacije opasne po gol. Međutim, nije to bila večer Andreja Kramarića, čiji su pokušaji u 65. i 77. minuti, završili na tijelu vratara Vermeera, odnosno u obrambenom bloku. Između se "ugurao" Jugović, no epilog je bio isti. Da je barem "jedna ušla", ili da su, još bolje, Bijeli prvu polovicu susreta odigrali na ovoj razini, završnica bi bila daleko zanimljivija, ovako...

FEYENOORD - RIJEKA 2-0

ROTTERDAM. Stadion De Kuijp - 38.000 gledatelja; Sudac: Thompson (Škotska)

Strijelci: 1-0 El Ahmadi (9), 2-0 Immers (20)

FEYENOORD: Vermeer - Wilkshire (Boulahrouz,71), Nelom, Konglo, Van Beek, Toornstra, Clasie, El Ahmadi, Immers, Manu (Boetius, 61), Kazim

RIJEKA: Vargić - Tomečak (Vešović, 79), Leovac, Lešković, Samardžić, Jajalo, Cvijanović, Jugović, Moises (Krstanović, 61), Kramarić, Sharbini (Kvržić 50).

FEYENOORD - RIJEKA 2:0 (El Ahmadi 8', Immers 20')

KRAJ UTAKMICE

77. minuta - Krstanović je dao povratnu loptu za Kramarića na desetak metara, ali napadač Rijeke nije najbolje pucao. Propala je odlična prilika za Rijeku

65. minuta - Čitava momčad stala je očekujući kako će sudac označiti zaleđe, ali Kramarić je uzeo loptu, pucao, ali njegov udarac zaustavlja Vermeer. Lopta se u nastavku odbila ponovno do Kramarića, ali drugi udarac je završio u bloku

63. minuta - Dubinsku loptu pokušao je presjeći Leovac, ali ona je umalo prevarila Vargića koji ju posljednjim atomima snage izbija u korner

55. minuta - Nakon prvih desetak minuta u nastavku, Feyenoord i dalje diktira tempo i igru, Rijeka svoju priliku čeka iz kontra napada, ali zasad je obrana Nizozemaca na razini

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

37. minuta - Na ubačenu loptu u kazneni prostor najbolje je reagirao Kazim-Richards, ali u posljednji trenutak ispred Vargića opasnost uklanja Lešković

26. minuta - Kramarić se odlobodio svojih čuvara, pucao s ruba šesnaesterca, ali njegov udarac je bio preslab za vratara Vermeera

24. minuta - Kazim-Richards je dobio odličnu loptu u prostor, pokušao prebaciti na drugu vratnicu, ali tamo je prekratak ostao Manu

GOOL 20. minuta - Nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku bio je Immers i poslao loptu u mrežu za povećanje vodstva domaćina

14. minuta - Andrej Kramarić dobio je odličnu loptu u prostor, ali braniči Feyenoorda ipak su u konačinici stigli mladog hrvatskog napadača

GOOL 8. minuta - Kazim je dugu loptu glavom spustio na rub šesnaesterca za El Ahmadija, koji se porom sjurio prema Vargići i poslao ju iza njegovih leđa za vodstvo domaćina

5. minuta - Glavom je pucao s desetak metara Kazim-Richards nakon ubačaja u kazneni prostor, ali lopta je otišla iznad grede

1. minuta - Utakmica je počela!

29. rujan 2024 08:29