HVALA KARLOVCU

Dinamo nakon kiksa Hajduka prvi put na vrhu ljestvice

Zagreb, 031010.Stadion u Maksimiru.1. HNL, 10. kolo.Dinamo - Istra 1961.Na fotografiji: Sammir i Fatos Beqiraj slave gol.Foto: Ronald Gorsic / CROPIX
 Ronald Gorsic / CROPIX

ZAGREB - Bojkot sjeverne tribine u Maksimiru nije novost. I semafor na onoj južnoj sve češće se odlučuje na štrajk tijekom Dinamovih utakmica. Protiv Istre u nedjelju su apstinirali i oni navijači koji su pozdravili stav BBB-a jer sada im nitko ne smeta na Maksimiru, ali za njih očito Puležani nisu bila dovoljno atraktivan protivnik poput Villareala. Uz to, nije bilo niti besplatnih ulaznica pa se jedva nešto više od tisuću ljudi skupilo na utakmici.

Na koncu, na bojkot se odlučila i obrana Istre s obzirom da je “popila” dva komada već u prvih 15-ak minuta, a još dva do kraja prvoga djela.

Svaki od njih nosi autorski potpis Sammira koji igra sezonu karijere. Mogao ga je Halilhodžić komotno izvaditi iz igre u 37. minuti i teško da bi Dinamovom veznjaku netko mogao oteti epitet najboljeg igrača utakmice. Eh da se nije sakrio u Solunu...

Prvo je Sammir u 2. minuti sjajnim dodavanjem pronašao Sylvestra i omogućio mu da upiše svoj prvijenac u Maksimiru. Isto je učinio malo kasnije s Beqirajem, a onda se i sam upisao u listu strijelaca potkopavši loptu ispred Škorića. Osmi pogodak u HNL-u stigao je na njegov konto u 37. minuti kada je Pauletić srušio Badelja u kaznenom prostoru, a Sammir pretvorio najstrožu kaznu u povećanje vodstva.

U poluvremenu je pljesak dobio Enes Novinić koji je izjednačio u Karlovcu protiv Hajduka, samim time i otvorio vrata povratka na vrh ljestvice “modrima” iz Maksimira. U drugome djelu Dinamo je stao na kočnicu, a tribine su više od igre zabavljali navijači Istre koji su povremeno znali preuzati navijački repretoar praznog Sjevera. Treba napomenuti kako je u odnosu na Solun, trener Halilhodžić odlučio odmoriti Tonela, Etta i Rukavinu. Priliku od prve minute dobili su Tomečak, Beqiraj i Sylvestr.

Dinamo - Istra 1961 4-0 (4-0)

Sudac: Goran Gabrilo 6 (Split). Strijelci: 1-0 Sylvestr (2, Sammir), 2-0 Beqiraj (13, Sammir), 3-0 Sammir (24), 4-0 Sammir (37-11 m.)

Igrač utakmice: Sammir (Dinamo). Stadion Maksimir. Gledatelja: 1200

Dinamo: Kelava 6,5 - Vrsaljko 6,5, BišĆan 6,5, Cufre 6,5, Ibanez 6,5 - Badelj 7 (od 77. Kramarić -), Chago 6,5 (od 72. Ademi -) - Tomečak 6,5 (od 65. Morales -), Sammir 8, Sylvestr 7,5 - Beqiraj 7

Istra 1961: Škorić 5 - Sušić 5, Pauletić 5, Barišić 5, Kacić 5 - Grbac 5 (od 68. Bushaj -), Linić 5 (od 85. Kovačević-), Batelić 5, Prelčec 5 (od 53. Anđelković 5) - Alimi 5 - Stupić 5

07. listopad 2024 07:17