PREMIERSHIP

Chelsea kiksao i protiv Ville: Prvaci prokockali tri boda u sudačkoj nadoknadi

Chelsea potpuno budi korak s vodećima. Tako aktualni prvak za vodećim Manchester Unitedom trenutno zaostaje velikih šest bodova, uz utakmicu više
Chelsea's Didier Drogba, left, reacts to his goal against Aston Villa during their English Premier League soccer match at Stamford Bridge, London, Sunday, Jan. 2, 2011. (AP Photo/Sang Tan) NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE - CALL +44 (0)20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS
 AP

Uzbudljivu utakmicu, punu rezultatske neizvjesnosti i golova, odigrali su

Završilo je bez pobjednika, 3-3.

Poveo je Chelsea u 23. minuti iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio James Collins oborivši u kaznenom prostoru Florenta Maloudu. Udarac s bijele točke sigurno je realizirao Frank Lampard. Ali, potom Aston Villa uspijeva preokrenuti rezultat. U 41. minuti Nigela Reo-Cokera u šesnaestercu ruši Michael Essien, a Ashley Young potom zabija za 1-1.

Na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom, a potom je veteran Emile Heskey iskoristio sjajno ubacivanje Stewarta Downinga i glavom savladao Petra Čecha za 2-1 vodstvo gostiju. Takav je rezultat stajao do posljednjih trenutaka susreta, a onda slijedi novi preokret. Chelsea je u samo pet minuta na oduševljenje publike došao do vodstva. Prvo je Didier Drogba u 84. minuti iskoristio gužvu u šesnaestercu i malo iskosa s desne strane postigao svoj osmi premierligaški gol, da bi u 89. minuti John Terry zabio svoj ovosezonski prvijenac, zatresavši mrežu s nekih 12-ak metara, nakon što prethodno Brad Friedel nije uspio ukrotiti udarac Drogbe.

I kada se činilo da će sve tri boda ostati u Londonu , u prvoj minuti sudačke nadoknade sam je pred Čecha istrčao Ciaran Clark i iskoristio sjajno ubacivanje Marca Albrightona, blago naklonivši se glavom za konačnih 3-3. Rezultat je to kojim su presretni u Aston Villi, dok Chelsea potpuno budi korak s vodećima. Tako aktualni prvak za vodećim Manchester Unitedom trenutno zaostaje velikih šest bodova, uz utakmicu više.

Premiership, 21. kolo:

Chelsea – Aston Villa 3-3 (Lampard 23-11m, Drogba 84, Terry 89 / Young 41-11m, Heskey 47, Clark 90+1)

Redoslijed: 1. Manchester United 41 (-2), Manchester City 41, 3. Arsenal 39 (-1), 4. Tottenham 36 (-1), 5. Chelsea 35 (-1)...15. Aston Villa 21...

24. rujan 2024 05:51