TREĆI PORAZ 'VUKOVA'

Poraz Cibone u gostima kod Fenerbahçea

Ciboni je za pobjedu protiv blijedog Fenerbahçea nedostajao značajniji učinak Marka Tomasa
 Goran Mehkek / Cropix

Hrvatski prvak je u dvorani Abdi Ipekçi, gdje je u srijedu bilo tek 1000 gledatelja, propustio veliku priliku za prvu ovogodišnju pobjedu u Euroligi. Iako se vrijednost košarkaša Fenerbahçe Ülkera mjeri milijunima eura, Turci i njihovi jataci baš ničim nisu impresionirali u ovoj pobjedi (67-62).

Nije se čak moralo puno toga poklopiti u Ciboninoj igri. Dovoljno bi bilo da je Marko Tomas imao uobičajenu napadačku večer, onakvu kakvu bismo očekivali od čovjeka predodređenog za vođu “čopora”. No, Tomas je ostao na tri poena (šut 1/8) iz prve četvrtine i time su Cibonini izgledi bili bitno smanjeni.

Do 11. minute Cibona je potpuno kontrolirala utakmicu i vodila sa 20-11. Proigrao je Graves, pogađao i asistirao, mladi Leon Radošević dobio je i iskoristio priliku, zbog ozljede Dalibora Bagarića (ruptura lista). No, onda se Ciboni dogodila “crna rupa”.

Gotovo sedam minuta ostali su bez koša, pa su domaći serijom od 16-0 stigli do vodstva koje do kraja utakmice više nisu ispuštali.

Cibona je u utakmici bila do 37. minute. No, tada su Greer i Mršić tricama odveli “Fener” na +11 (62-51) i odlučili pobjednika. Cibona je sretno i spretno uspjela poraz učiniti podnošljivijim serijom od 6-0 u zadnjih 40 sekundi.

Cibonina obrana je, baš kao što je Marko Tomas najavio, bila dovoljno dobra. I da su ubacili “željenih” 70 poena, “cibosi” bi došli do značajnog skalpa u borbi za Top 16. Ovakav Fenerbahçe bio je idealna prilika. Takvih neće biti mnogo.

Fenerbahçe Ü. - Cibona 67-62 (11-18, 32-32, 43-49)

Dvorana: Abdi Ipekçi. Gledatelja: 1000. Suci: Perez Pizarro i Bulto (Špa), Javor (Slo).

Fenerbahçe Ü.: Turkcan, Onan 11(3/3), Basak, Erden 2, Giriček 8, Kaan Mršić 9, Greer 9 (4/4), Savas 14 (4/5), Kinsey 6 (2/4), Asik 8 (0/1), Cetin, Preldžić.

Cibona: Gordon 15 (2/3), Bogdanović 2, Troha, Radošević 10, Vukušić 8, Andrić, Zubčić, Princ, Rozić 10 (4/4), Graves 14, Tomas 3 (1/2).

2P: Fenerbahçe 15/32, Cibona 20/39; 3P: Fenerbahçe 8/23, Cibona 5/22; OP: Fenerbahçe 16, Cibona 21; SK: Fenerbahçe 40 (11), Cibona 27 (9); AS: Fenerbahçe 14, Cibona 11.

Euroliga, skupina A, 3. kolo:

Fenerbahçe - Cibona 67-62

Asvel - Montepaschi 65-82

Redoslijed: 1. Montepaschi 3-0, 2. Barcelona 2-0, 3. Fenerbahçe 2-1, 4. Žalgiris 1-1, 5. Asvel 0-3, 6. Cibona 0-3

30. lipanj 2024 23:43