AFP
SERIE A

Na ljestvici i dalje vodi Juventus sa 60 bodova, a Roma ima devet bodova manje, ali i utakmicu manje
Piše: HinaObjavljeno: 09. veljača 2014. 18:41

Veliki derbi 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio - Roma završio je bez golova, a za iznenađenje kola pobrinula se Verona koja je 'otela' bod aktualnom prvaku Juventusu premda je gubila 0-2.

'Derby della Capitale', kako na Apeninima zovu okršaj Lazija i Rome, protekao je bez velikih 'uzbuđenja' pa je remi bio najrealni ishod. Bio je to prvi derbi bez golova u posljednjih 16 međusobnih okršaja. Mladi hrvatski nogometaš Tin Jedvaj pratio je derbi s Romine klupe za pričuve.

Za iznenađenje dana pobrinula se Verona koje je dostigla dva gola zaostatka protiv Juventusa. Aktualni talijanski prvak je nakon 21 minute vodio 2-0 golovima Carlosa Teveza i tada se činilo kako će 'Stara dama' rutinski do bodova. U 52. minuti je Luca Toni smanjio rezultat, a za veliko slavlje domaćih navijača na stadionu Marc'Antonio Bentegodi pobrinuo se Argentinac Juan Ignacio Gomez golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Hellas Verona 2-2 Juventus by Goals-Arena

Gostujuće pobjede ostvarile su Genoa i Bologna. Tako je Bologna slavila protiv Torina s 2-1 dvama golovima Jonathana Cristalda, dok je Genoa Šime Vrsaljka pobijedila Livorno s 1-0, a hrvatski je nogometaš u igri proveo 50 minuta.

U posljednjoj utakmici dana Inter je ubilježio prvu pobjedu u 2014. Mazzarrijeva momčad je na jedvite jade pobijedila Sassuolo sa 1-0. Jedini gol na susretu postigao je argentinski branič Walter Samuel nakon asistencije Brazilca Hernanesa iz kornera. Samuel se najbolje snašao u kaznenom prostoru i udarcem glavom malo izvan ruba peterca zakucao loptu u mrežu.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odgledao je čitav susret s klupe za Interove pričuve.