getty images
PROŠAO I MARIN ČILIĆ

Ana Konjuh u Wimbledonu upisala prvu seniorsku pobjedu na Grand Slamu!

Piše: Tomislav PoljakObjavljeno: 23. lipanj 2014. 22:27

Ana Konjuh je upisala prvu Grand Slam pobjedu, Čilić se set previše zadržao na terenu, a Mirjana Lučić-Baroni nije uspjela odservirati za odlučujući set protiv Viktorije Azarenke.

Sažetak je to prvog dana Wimbledona gledanog kroz kockaste naočale. Konjuh je oduševila, sa 16,5 godina najmlađa je od svih tenisačica i tenisača u glavnom turniru, a sada je i prošla kolo. Svladala je Marinu Eraković 6-3, 4-6, 6-0 i osigurala meč protiv Yanine Wickmayer. Belgijka je izbacila 19. nositeljicu Sam Stosur.

- Prošla sam kvalifikacije, sada i kolo glavnog turnira. Ja sam svoj cilj ostvarila, ali ne mislim da sam bez šanse protiv Wickmayer - kazala je Dubrovčanka za HTS.

MarinČilić elegantno je prošao Paul-Henrija Mathieua, ali je trebao meč dobiti u tri seta. Imao je četiri break prilike u drugom setu, ali je odigrao grozan tie-break i zakomplicirao stvari. Ipak, završilo je 6-4, 6-7(2), 6-2, 6-1. Sljedeći mu je protivnik Andreas Haider-Maurer. Mirjana Lučić-Baroni servirala je za set protiv Azarenke, ali Bjeloruskinja je slavila 6-3, 7-5.*