ATRAKCIJA U SAD-U

Poen turnira u režiji Ivana Dodiga: Savršeni lob kroz noge raspametio publiku

Piše: ArhivaObjavljeno: 28. kolovoz 2014. 14:27

Pravu dramu proživljavao je Ivan Dodig na US Openu koji je propustio priliku u četiri seta pobijediti Španjolca Lopeza, a u petom je predao zbog bolova kod rezultata 6-1, 5-7, 6-2, 4-6, 1-1. Dodig je uvjerljivo dobio prvi i treći set, a u četvrtom je imao vodstvo od 4-2, da bi potom izgubio četiri gema zaredom i predao nakon 170 minuta velike borbe s protivnikom i bolovima.

Dodig je od čak 15 prilika za break iskoristio svega pet, dobio je 12 poena više i napravio 27 neprisiljenih pogrešaka manje od Španjolca. Protiv Lopeza, 21. igrača svijeta, Dodig sada u međusobnim dvobojima ima omjer 2-2.

Iako je Dodig morao predati susret, prvo je odigrao možda i poen turnira. U desetom gemu drugog seta, nakon svog servisa Dodig je atraktivno kroz noge vratio lopticu i odigrao savršen lob udarac. POGLEDAJTE VIDEO!

23. rujan 2024 10:22