LIVERPOOL UNIŠTIO SVRAKE

Spursima tek bod s Wiganom, Everton pobjedom nad Fulhamom opet u igri za LP

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. travanj 2013. 20:31

Nogometaši Newcastlea doživjeli su pravu blamažu pred svojim navijačima na St. James' Parku u sklopu 35. kola engleske Premierlige.

Liverpool je slavio s visokih 6-0, te "svrakama" nanio najteži poraz još od 1925. godine i Blackburna koji je također slavio sa šest golova razlike! Ovim je porazom Newcastle postao jedina momčad uz Derby County koja je u najvišem rangu engleskog nogometa dva puta primila najmanje šest golova u jednoj utakmici!

Sve je za Newcastle, koji se grčevito bori za ostanak u ligi, nizbrdo krenulo u 3. minuti susreta kada je Daniel Agger glavom zabio za 1-0, nakon što mu se lopta od Stewarta Downinga odbila u kazneni prostor "svraka", gdje je ostao potpuno sam.

Petnaest minuta kasnije Jordan Henderson udvostručuje vodstvo "redsa", a s tih se 2-0 odlazi na 15 minuti predah.

U 30 minuta nastavka Liverpool s nova četiri pogotka posramljuje domaćine do kraja, čiji su pak navijači stadion krenuli napuštati već u 60. minuti, nakon drugog pogotka Daniela Sturridgea. Svega šest minuta ranije tamnoputi je Englez zabio i svoj prvi gol na susretu za 3-0.

Posao su za Liverpool u 74. minuti dovršili Fabio Borini, odnosno u 76. Jordan Henderson svojim drugim golom na utakmici.

Unatoč visokoj pobjedi, Liverpool je praktički bez šansi da dogodine ugleda neko od europskih natjecanja, a tome je danas pridonijela pobjeda Evertona protiv Fulhama (1-0).

Newcastle je porazom i dalje udaljen svega pet bodova od zone ispadanja, a do kraja su mu ostale za odigrati još tri utakmice. Recimo i da sve momčadi koje se trenutno nalaze ispod Newcastlea imaju po utakmicu manje.

Nogometši Tottenhama uzeli su tek bod na gostovanju kod Wigana u utakmici 35. kola engleske Premierlige. Susret je završio rezultatom 2-2, koji u konačnici nijednoj momčadi nije donio "ništa" dobro.

Tottenham je čak dobro i prošao s obzirom na prikazano, pogotovo u drugom dijelu utakmice. Wigan, koji se grčevito bori za ostanak u najvišem rangu engleskog nogometa, je kod vodstva 2-1 imao dvije vrlo izgledne prilike za povećanje vodstva, ali nije to znao realizirati. Kazna je stigla u 89. minuti utakmice i to na doista bizaran način – autogolom. Udarac Garetha Balea odbio se od strijelca izjednačujućeg pogotka Emmersona Boyceja u mrežu za 2-2!

Tottenham je ove sezone izgubio čak 26 bodova u utakmicama u kojima je prvi poveo, dok je jedinom "pravom" strijelcu "spursa" (Baleu) u utakmici ovo bio 13. pogodak na gostovanjima. Nijedan drugi nogometaš u Premierligi nije postigao više.

Tottenham je poveo već u 9. minuti također bizarnim pogotkom sjajnog Velšanina. Vratar Wigana Joel dobio je povratnu loptu od svog stopera, krenuo ju je ispucati, ali je u svojoj ležernosti pogodio Balea u ispruženu nogu, a lopta je završila u njegovim rašljama!

Svega 104 sekunde kasnije na 1-1 je izjednačio u konačnici tragičar susreta Boyce, dok je Wigan u vodstvo doveo Callum McManaman, u četvrtoj minuti drugog poluvremena, snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora pod gredu Huga Llorisa.

Tottenham se nakon osvojenog boda izjednačio na ljestvici s Chelseajem (62 boda) uz utakmicu više, dok za trećeplasiranim Arsenalom, koji u nedjelju dočekuje novog prvaka Manchester United, zaostaje bod. Wigan je pak i dalje na dva boda od zone spasa, čije posljednje mjesto drži Aston Villa.

黑牛奶 footyroom.com by footyroom

U borbu za mjesta koja dogodine vode u Ligu prvaka uključio se Everton našeg Nikice Jelavića, koji je s minimalnih 1-0 na Goodison Parku svladao Fulham drugog hrvatskog nogometaša – Mladena Petrića.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Steven Pienaar u 16. minuti susreta, nakon asistencije Seamusa Colemana. Jelavić je igrao za Everton do 67. minute utakmice, dok je Petrić zaigrao od 30. umjesto ozlijeđenog Dimitra Berbatova.

Bila je to 20. uzastopna domaća pobjeda Evertona nad Fulhamom.

Everton 1-0 Fulham (Gol de Pienaar) PREMIER LEAGUE by DaniDV

Nogometaši Manchester Cityja napravili su još jedan korak ka ''cementiranju'' drugog mjesta u Premierligi. U prvoj utakmici 35. kola na svome su Etihadu nadigrali West Ham s 2-1.

''Građani'' su očekivano bili bolja momčad, a to su i naplatili pogocima Sergija Agüera i Yaye Tourea. Bila im je ovo 48. uzastopna domaća utakmica u Premierligi u kojoj su postigli barem jedan gol.

Povela je Mancinijeva momčad u 28. minuti nakon što je Samir Nasri izmijenio dupli pas s Davidom Silvom, a potom s lijeve strane proigrao Agüera koji je iz blizine matirao Jussija Jaaskelainena. U 83. minuti Toure je lijevom nogom sa 17 metara zakucao loptu u rašlje gostujućih vrata. Duboko u sudačkoj nadoknadi Andy Carroll je ublažio poraz ''čekićara''. Lopta koju je opalio s desetak metara prošla je kroz ruke i noge nespretnom Joeu Hartu.

City sada na drugom mjestu ima osam bodova više od trećeplasiranog Arsenala i devet od Chelseaja koji je odigrao utakmicu manje.

Spomenimo i utakmicu Southamptona i West Bromwicha u kojoj je gost (West Bromwich) slavio s uvjerljivih 3-0, ali su utakmicu obilježila čak tri crvena kartona (dva za domaćina i jedan za goste).

Premierliga, 35. kolo:

Everton – Fulham 1-0 (Pienaar 16)

Southampton – West Bromwich 0-3 (Fortune 6, Lukaku 67, Long 77)

Stoke City – Norwich 1-0 (Adam 46)

Wigan – Tottenham 2-2 (Boyce 11, McManaman 49 / Bale 9, Boyce 89-ag)

Manchester City - West Ham 2-1 (Agüero 28, Toure 83 / Carroll 90+4)

Newcastle – Liverpool 0-6 (Agger 3, Henderson 17, 76, Sturridge 54, 60, Borini 74)

1. Manchester United 34 27 3 4 78-35 +43 84

2. Manchester City 34 21 8 5 61-31 +30 71

3. Arsenal 34 18 9 7 65-35 +30 63

4. Chelsea 33 18 8 7 66-35 +31 62

5. Tottenham 34 18 8 8 60-43 +17 62

6. Everton 35 15 14 6 52-38 +14 59

7. Liverpool 35 14 12 9 67-42 +25 54

8. West Bromwich Albion 34 14 6 14 46-44 +2 48