DAMIR KRAJAC Cropix
EP U VATERPOLU

U ‘‘ludoj utakmici‘‘ Hrvatska pobijedila Grčku i tako osigurala prvo mjesto i četvrtfinale

Male Barakude su nakon prve četvrtine imale pet gola razlike, ali su Grci uspjeli prirediti dramu
Piše: Dean BauerObjavljeno: 10. srpanj 2023. 17:21

HRVATSKA 15

GRČKA 12

(5:0, 3:6, 4:2, 3:4)

PODGORICA – Otvoreno plivalište Morača. Suci: Colominas (Španjolska) i Dvoraček (Češka).

HRVATSKA: Batoš, Beljan 1, Marinčić 1, Galušić, Erenda 5, Marković, Sever, Turk 3, Mladineo, Skejić 3 (1-1), Dragaš 1 (1-1), Kuleš 1, Subota. IZBORNIK: Bruno Sabioni.

GRČKA: Berdes, Angelopoulos 3, Kremantalas, Zouzounis, Leonidakis 1, Lampatos 1, Chatzis 2, Motsias 1, Patsilinakos 2, Raptis, Sarros 2, Manthogiannis, Pimplis.

PETERCI: Hrvatska 2-2, Grčka -.

Kakav čudan sraz i koliko vrijedna pobjeda malih Barakuda. U derbiju 2. kola EP do 15 godina u Podgorici, Hrvatska je pobjedom nad Grčkom osigurala prvo mjesto u skupini, a to nadalje znači izravan plasman u četvrtfinale.

Nakon prve četvrtine nevjerojatnih, čak i za naš stožer neočekivanih 5:0. U mnogim bi slučajevima to bila čak i zaključena utakmica, ali ne i sada. Grci su u drugoj četvrtini uspjeli smanjiti na 5:4, jednakom brzinom kako je našima uspio hrvatski “blitz-krieg”. Sredinom treće četvrtine je Grčka čak uspjela i poravnati, na 8:8, te je utakmica mogla iznova početi. U zadnje dvije i pol minute treće četvrtine Hrvatska je postigla četiri uzastopna gola za 12:8. Grci ipak više nisu imali snage za novi puni povratak.

U drugoj utakmici 2. kola B skupine, Srbija je svladala Tursku 20:0, a upravo s Turcima naši mladići će u utorak u 17.00 sati okončati natjecanje u grupi.