Solaris ilustracija

ANTE BARANIC/CROPIX Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Solaris u Šibeniku u zaostalom susretu drugog kola uvjerljivo slavio protiv Primorja

Solaris je tako ostvario drugu pobjedu sezone i dijele vrh tablice s Jugom i Jadranom
Piše: HinaObjavljeno: 15. listopad 2021. 22:00

U zaostalom susretu 2. kola vaterpolskog prvenstva Hrvatske Solaris je u Šibeniku svladao Primorje 13-7.

Odmah na startu Solaris se odvojio od suparnika te je prvu četvrtinu dobio s 5-2 nakon čega je imao prilično jednostavan put do konačne pobjede od sedam razlike (ostale četvrtine su završile 3-2, 2-2 i 3-1).

Najbolji strijelac kod Solarisa je bio Jerko Penava s četiri gola. Tri je dodao Eugen Koprčina, a dva Petar Čondić Kadmenović. U riječkom sastavu izdvojimo četiri gola (iz 10 udaraca) Tina Brubnjaka.

Solaris je time ostvario drugu pobjedu sezone te su na samom vrhu ljestvice Šibenčani uz Jug AO i Jadran (svi imaju omjer 2-0). Primorje je, pak, upisalo drugi poraz.

Iz ovog 2. kola ostala je još jedna utakmica koja se mora odigrati i to dvoboj Mornara i Medveščaka koji je na rasporedu 20. listopada.