U nedjelju će od 10.00 sati u Budimpešti, Primorje EB igrati protiv španjolskog prvoligaša Terrasse
Piše: Dean BauerObjavljeno: 28. rujan 2024. 19:20

BVSC PRIMORJE EB 14:10 (5:3, 5:2, 0:3, 4:2)

BUDIMPEŠTA - Plivalište BVSC-a. Suci: Vasileiou (Grčka) i Müller (Njemačka).

BVSC: Gyapjas, Tatrai 2, Csapo 2 (1-1), Konarik 2, Csacsovszky 1 (1-1), Ekler 4 (1-1), D. Jansik, Szeghalmi 1, Kovacs 1, Gal, Bundschuh, Mezsaros 1, Korom. TRENER: Daniel Varga.

PRIMORJE EB: M. Čubranić, Dragošević 1, Dujmić, Tončinić 1, Brubnjak 4, Dašić 2 (1-1), Snel 1, K. Babić, G. Burburan, L. Babić, Crippa 1, Rakovac, Kren. TRENER: Igor Hinić.

PETERCI: BVSC 3-3, Primorje EB 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: BVSC 13, Primorje EB 12. ŽUTI KARTON: trener Hinić (26). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: L. Babić (27), Rakovac (28).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: BVSC 3-9 (33%), Primorje EB 5-12 (41%).

Daniel Varga nema nimalo empatije za sredinom, za klubom u kojem je nekad igrao odnosno za Primorjem EB. Daniel, danas trener BVSC-a bez milosti je, kao s lanca, pustio svoje sljedbenike protiv mlađahnog Primorja EB. A onda je to izgledalo... ha, tako ili ne baš lijepo. Da, i vrlo brzo razriješeno pobjednika glede.

Prva četvrtina 5:1 vodstvo, ali je završilo 5:3. No, u prve četiri i pol minute drug dionice čak pet uzastopnih pogodaka domaćina i to je 10:3. Gotova priča. Jasno, igralo se još u Budimpešti, ali realno utakmica je završila prije poluvremena u smislu već znanog pobjednika. Vrlo uvjerljivog pobjednika. Riječani su treću četvrtinu dobili 3:0, stigli na 10:8 zaostatka, ali bio je to samo privid mogućeg velikog obrata.

Nije ipak za čuditi jer takvo što smo naviještali prije turnira u glavnom mađarskom gradu. Riječko Primorje EB u odnosu na prošlu sezonu ipak slabije, a bitno pomlađeno ipak bitno zaostaje za kvalitetom suparnika koje ih je čekalo u glavnom mađarskom gradu.

U nedjelju će od 10.00 sati u Budimpešti, Primorje EB igrati protiv španjolskog prvoligaša Terrasse u srazu dvije najslabije momčadi na ovom turniru. (dba)

02. listopad 2024 13:48