RUKOMETNO SP

TUNIS - BiH 27-25 Svjetski prvaci teško s Katarom, Slovenija pobijedila Brazil

Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 21. siječanj 2015. 20:19

Situacija u skupinama A i B polako se raspliće. Ispali su Čile i Bjelorusija u skupini A te Iran u našoj skupini B. Blizu su parovi za osminu finala: Katar - Austrija/Makedonija, Španjolska - Tunis, Hrvatska - Brazil i Slovenija - Austrija/Makedonija. Za broj 2 u našoj će skupini igrati Makedonija i Austrija, ostalo je u sferi logike ili čuda, kako želite.

U skupini A Španjolska je prva sredila Katar. Nije bilo lako, ali je bilo iskusno - 28:25, makar je domaćin na poluvremenu vodio jedan razlike. Katarce je predvodio sa 10 golova Marković, a utakmicu je po običaju završio Aguinagalde sa 4-4, pratio ga je Tomas sa 6-7, dok je Rivera zabio 7 i Španjolce gurnuo na broj 1.

Tri minute prije kraja domaćin je imao 25:25, no, Aguinagalde s dva i Canellas s jednim golom na kraju donose i četvrtu pobjedu Španjolskoj.

Slovenija je dobila Brazil za broj 3 u skupini. Bilo je uzbudljivo, a odlučio je sjajnom rolom na kraju Marko Bezjak (dva gola, asistencija i izboreni sedmerac u seriji Slovenije 4:0 na kraju) uz pomoć vratara Primoža Prošta. Slovenija je pobijedila 35:32, ponovo je Dragan Gajič bio dvocifren (12 komada), zabio je i posljednja dva gola u seriji Slovenije 4:0, dok je kod Brazila 7 zabio Borges.

Bjelorusija je teškom mukom došla do bodova protiv Čilea, spasivši se sramote. Završilo je 24:23, a Čile je imao +3 u poluvremenu. Rutenka je, naravno, sa 8 komada spasio stvar. Isto je dodao i Baris Puhovski, dok su Maksim Babičev i Džianis Rutenka zabili po 6. Vitalij Čarapenka branio je cijeli susret i upisao 11 obrana.

U našoj skupini B opet nevjerojatan poraz BiH. Vodili su protiv Tunisa 24:22 i finiširali sa 0:5. Nevjerojatno. Majed 13 obrana kod Tunižana, Boughanmi 7 pogodaka, dok su u BiH mlađi Malinović sa 5 i Vranješ sa 4 dominirali.

Austrija je očekivano sredila Iran i u petak će s Makedonijom igrati za broj 2. Pobijedili su 38:26, a u takvoj utakmici dominiraju golmani i krila, pa je Marinović bio na 14 obrana (3 sedmerca), a Santos je zabio 8, Weber 7 pogodaka, koliko je zabio i najbolji Iranac Sejad Esteki.