AP
OI ODBOJKA

Rusija u odličnoj utakmici slavila s 3:1 protiv Bugarske i stigla do finala

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. kolovoz 2012. 21:12

Sjajni odbojkaški turnir na Olimpijskim igrama u Londonu polako dolazi do kulminacije. U petak su na rasporedu polufinala, a prvim finalistima su postali ruski odbojkaši.

U odličnoj utakmici je Rusija s 3-1 (25-21, 25-15, 23-25, 25-23) pobijedila Bugarsku. Rusija je tako došla do prilike da u finalu osvoji četvrtu zlatnu olimpijsku medalju u ovom sportu, no posljednju su osvojili daleke 1980. godine, tada pod okriljem SSSR-a. Inače, u tom finalu 1980. godine, u Moskvi, SSSR je pobijedio baš Bugarsku.

Bugarska je bolje otvorila meč, ali je od njihovog vodstva 16-13 uslijedio težak pad. Rusi su upali u dugu, pozitivnu seriju i dobili su prvu dionicu 25-21, a uzdrmani Bugari su im bili lagani zalogaj i u drugom setu kojeg su Rusi dobili 25-15.

Ipak, Bugarska se nije predala do kraja. Dobila je treći set, a imala je i lijepu priliku u četvrtom. Vodila je Bugarska do pred kraj tog seta (22-21), ali je kvaliteta ipak tog dana, ukupno gledano, bila na strani Rusije koja je okončala meč u četiri seta.

Kao i obično tijekom ovog turnira Maksim Mihajlov je bio najbolji igrač Rusije sa čak 25 osvojenih poena. Kod Bugara su prednjačili Sokolov (16) i Aleksijev (15).

U drugom polufinalu, tijekom večeri, igraju Brazil i Italija.