Cropix/Tomislav Krišto
TKO ĆE KOME NEGO...

ZAGREB BIO NA PRAGU SENZACIJE Hrvat uništio naše junake, očajni Vujović urlao na igrače: 'Tko vam je kriv? Tko je sada kriv?'

U susretu posljednjeg, 14. kola A skupine Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba su u poraženi na gostovanju kod THW Kiela 29:31 premda su u drugom poluvremenu imali i pet golova prednosti.
Piše: HinaObjavljeno: 03. ožujak 2016. 22:25

Bio je to susret bez rezultatske važnosti jer se i prije dvoboja u Sparkassen Areni znalo da će Kiel ostati na četvrtom, a hrvatski prvak na petom mjestu koje vodi u osminu finala najelitnijeg klupskog europskog natjecanja.

Zagreb je na otvaranju sezone pobijedio Kiel u Areni 29:22, a sve do 40. minute činilo se kako bi to mogao ponoviti i u Njemačkoj. Nažalost, devet minuta bez gola i ukupno 20 izgubljenih lopti bili su previše kako bi se pobijedio njemački velikan.

Zagreb je u prvom poluvremenu imao osam tehničkih pogrešaka i nekoliko promašenih zicera, no usprkos tome na odmor je otišao s tri gola viška. Odlični su bili Ivan Stevanović sa sedam obrana, te Luka Šebetić sa šest golova. Kod Kiela je u prvom dijelu najefikasniji bio naš Domagoj Duvnjak s pet golova.

U drugom dijelu Zagreb je imao i pet golova prednosti (19-14, 20-15), no tada je upao u 'crnu rupu' i čak devet minuta bio bez pogotka. Domaćin je serijom 7-1 okrenuo rezultat i stigao do vodstva 22-21. Njemački sastav je ubrzo imao i plus tri što više nije ispuštao do kraja utakmice.

Trener Zagreba Veselin Vujović je u tim trenucima pozvao minutu odmora i očitao bukvicu svojim igračima koji su ukupno napravili 21 tehničku grešku, te promašili desetak zicera.

"Tko vam je kriv? Tko je sada kriv? Jesi li ti kriv što si promašio zicer? Jesi li ti? Jesi ti što ti je ispala lopta?", urlao je Vujović, ali mlada momčad Zagreba nije se uspjela vratiti u rezultatsku prendost, ponajviše zahvaljujući našem Domagoju Duvnjaku.

Kiel su do pobjede predvodili Duvnjak sa 10 i Dominik Klein sa sedam golova, dok je hrvatski rukometaš Ilija Brozović zabio dva gola. Kod Zagreba najefikasniji su bili Šebetić s osam golova, Stipe Mandalinić sa šest, te Dobrivoje Marković sa četiri gola.

PPD Zagreb će u osmini finala igrati protiv četvrtoplasirane ekipe iz B skupine. Bit će to Vardar, Pick Szeged ili Lowen zavisno od rezultata zadnjeg kola. Prve utakmice osmine finala su na rasporedu od 16. do 20. ožujka, a uzvratni susreti su od 23. do 27. ožujka. Ukoliko prođe u četvrtfinale, Zagreb će igrati protiv pobjednika skupine A, a to će najvjerojatnije biti PSG.

Podsjetimo, u elitnim skupinama A i B u osminu finala prolazi po šest najboljih ekipa, s tim da prve dvije ekipe idu direktno u četvrtfinale. Preostalih 10 momčadi će zajedno s dvije ekipe iz C i D skupine igrati osminu finala. Prije toga će po dvije najbolje ekipe iz skupina C i D igrati eliminacijsko kolo (C1-D2, D1-C2). Pobjednici tih parova ulaze u osminu finala. Odigrane su već prve utakmice kvalifikacijskog kola, Zaporožje je pobijedilo na gostovanju kod La Rioje (31-30), dok su Skjern i Meškov remizirali (31-31). Uzvratni susreti su u subotu.