RUKOMET

Slovenci poklonili bod Španjolcima

Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 18. siječanj 2016. 23:54

Trener Zagreba i izbornik Slovenije Veselin Vujović slavio je rođendan, međutim njegovi izabranici umjesto torte poslužili su mu pelin...

Slovenci su, naime, tri i pol minute prije kraja imali plus dva i napad protiv Španjolaca, no to ipak nije bilo dovoljno, kao ni napad za +2 u zadnjoj minuti. Jer, u Wroclawu je završilo 24:24! Slovenija je 30 sekundi prija kraja imala loptu i napad. Ali potpuni pad koncentracije, ponukao je Slovence da daju loptu Riveri a potom je Furija spasila bod.

"Izgubili smo jedan bod, a imali smo kontrolu nad utakmicom. Takav je sport, sad moramo pobijediti Njemačku", rekao je slovenski izbornik Veselin Vujović.

U drugoj utakmici prvog dijela programa, u skupini D, Rusija je nekako uspjela pobijediti Mađarsku sa 27:26, dok su Crnogorci bili na pragu senzacije protiv danaca; naime, nakon prvog poluvremena bilo je 16:14 no u sam smiraj dvoboja danci su otišli na 30:28 i zadržali prednost...

Ipak, dramu dana potpisuju Nijemci i Šveđani. Potonji su propustili u zadnjem napadu priliku za izjednačenje pa su Nijemci slavili sa 27:26.

Rezultati susreta 2. kola prvog kruga natjecanja po skupinama na Europskom prvenstvu za rukometaše u Poljskoj igranih u ponedjeljak: