Mlade hrvatske rukometašice

EHF/HRS
EP RUKOMETAŠICA U17

Njemačka u posljednjem susretu drugog kruga prekinula niz pobjeda naših kadetkinja u Podgorici

Hrvatska će protiv Dankinja igrati za prolaz u finale
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 09. kolovoz 2023. 22:55

HRVATSKA - NJEMAČKA 22:27 (13:16)

PODGORICA Verde Complex. Gledatelja 100. Suci: William Weijmans i Rick Wolbertus (Nizozemska).

HRVATSKA: Pudić, Kraljević (4), Turkalj (8); Ivančić, Vuković 4, Čičak 5, Renić, Fratnik 3, Golub 3 (3), Markulin, Grozdanić, Domović 1, Babara 1, Burđelez 1, Ðelekovčan 1, Bouček 3. IZBORNIK: Vedran Krkač.

NJEMAČKA: Steinecke (16), Lindemann; L. Ott 1, Njinkeu 5, Werle, Menne 2, Litvinov 5 (3), Fournier 1, Heimann 2, Bornhardt 4, Kern 1, Berens, Homann, Klocke, Müller, K. Ott 6. IZBORNIK: Maike Daniels.

SEDMERCI: Hrvatska 3 (3), Njemačka 3 (3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 2 min. (Babara), Njemačka 2 min. (Werle).

Nakon pobjeda protiv Švedske, Srbije, Nizozemske i Crne Gore, Njemačka je prekinula niz naših kadetkinja na Europskom prvenstvu U17 u Podgorici i s prvog mjesta u našoj skupini odlazi u polufinale. Za Hrvatsku je poraz bio bezbolan što se tiče plasmana u završnicu jer su naše rukometašice borbu za medalje osigurale pobjedom protiv Crne Gore u utorak. Suparnice u polufinalu, u petak u 20.15, bit će nam rukometašice Danske, koje su s prvog mjesta, ispred Francuske, prošle u polufinale iz druge skupine.

Visoke i snažne Njemice susret su otvorile s 2:0, a mi smo imali i rano isključenje Veronike Babare. Uzvratili smo mini serijom 3:0 za vodstvo 3:2 na isteku prvih šest minuta, da bi nam Njemice uzvratile s 4:0 i povele 6:3. Na pola igre u prvom poluvremenu bilo je izjednačeno (7:7), dvije minute kasnije, nakon dvije istrčane kontre Katje Vuković ponovo smo vodili (9:8), ali onda nam je probleme počela stvarati lijeva vanjska Kim Ott golovima iz vana. U završnici poluvremena Njemačka je otišla na +3 kažnjavajući kontrama naše pogreške u napadu.

Držali smo priključak još prvih pet minuta u nastavku (14:16 i 15:17), ali nakon toga deset minuta nismo postili gol (Katja Vuković u 34. za 15.17 i potom Antea Čičak u 44. minuti za 16:23) i Njemačka je riješila pitanje pobjednika ovog susreta.

Hrvatska je igrala bez Lucije Renić, najboljeg našeg strijelca u dosadašnjem dijelu Eura, koja se ozlijedila u susretu s Crnom Gorom. U posljednjoj četvrtini susreta oba izbornika su ubacila u igru igračice koje imaju manju minutažu i završili smo susret s pet golova zaostatka.

13. svibanj 2024 05:05