Drago Sopta / CROPIX
PORAZ 22:25

PROPUŠTENA ŠANSA Puno tehničkih pogrešaka i ozljeda Penezić odnijeli polufinale!

Piše: Tomislav ŽidakObjavljeno: 07. kolovoz 2012. 15:58

Hrvatske rukometašice poražene su u četvrtfinalu OI od Španjolske 22-25 (12-13). Djevojke se nisu uspjele probiti u polufinale, Španjolska je bilo previsoka i preteška prepreka. Iako, ne može se reći da naše cure nisu imale šansu.

Prvu veliku priliku prokockale su u 16. minuti, kada je Maja Zebić promašila “zicer” i propustila odvesti Hrvatsku na tri gola prednosti. Uz takav plus stvari bi se drukčije razvijale.

Drugi ključni hendikep je bila ozljeda Andreje Penezić. Iako je na ovoj utakmici igrala suzdržano, kao da hoda “po minskom polju”, Penezić je naša najmoćnija igračica.

Na žalost, sredinom drugog dijela, u 40. minuti morala je zbog ozljede napustiti teren. Pokušala je stisnuti zube, otrpiti bol i vratiti se, ali bolna grimasa na licu je rekla da su Olimpijske igre za nju gotove. Dvadeset minuta kasnije oprostile su se i ostale. U finišu utakmice Španjolke su bile konkretnije i uz mali sudački “povjetarac” u leđa lako su došle do pobjede.

Hrvatska je imala svijetlu točku jedino u Ivani Jelčić, 32-godišnjoj golmanici, koja je obranila nekoliko zicera, sedmeraca i teških lopti, ali jedna lasta ne čini proljeće. U suigračicama nije imala adekvatnu pratnju, no ostat će zapisano da je Ivana Jelčić bila lokomotiva hrvatskog sastava i činila je čuda. No, jedno čudo nije dovoljno za prolaz u olimpijsko polufinale.

Namjeravao sam pitati nešto o utakmici i izbornika Vladimira Canjugu. Čuo sam da je vrlo kvalitetan trener. Ali što bi mogao reći? Ponuditi alibi da je ostao bez Andreje Penezić, da je zakazala realizacija. Ne volim alibije, ja sam iz priče - ili jesmo, ili nismo! Ovaj put, nismo bili…

Međutim, djevojke su ipak zaslužile da im se stisne ruka, postigle su najveći uspjeh u povijesti ženskog rukometa. Borile su se s vrlo jakim sastavima, hrabro su se držale veći dio utakmice s “divljim” Španjolkama, međutim, tri promašene lopte i jedna ozljeda odnijele su san o medalji. Šteta…

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 22:25 (12:13)

LONDON. Dvorana Copper Box; Suci: Vaclav Horacek i Jiri Novotny (oba Češka)

HRVATSKA: Grubišić, Jelčić; Tatari 5, Jovetić 1, Šerić 1, Gaće 1, Pušić-Koroljević, Horvat 1, Franić 1, Penezić 3, Lovrić 2, Zebić 3 (2), Milanović-Litre 2, Bašić 2.

ŠPANJOLSKA: Jimenez Navarro, Ciobanu; Lopez Herrero, Barno, Alberto 2, Fernandez Ibanez 3, Cuadro 1, Mangue 3, Aguilar 3, Alonso 3 (1), Pinedo 7, Fernadez Molino 3, Amoros, Elorza

SEDMERCI: Hrvatska 2/2, Španjolska 1/3

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta, Španjolska 6 minuta

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 22:25

HRVATSKA: Grubišić, Tatari, Jovetić, Šerić, Gaće, Pušić-Koroljević, Horvat, Franić, Penezić, Jelčić, Lovrić, Zebić, Milanović-Litre, Bašić.

ŠPANJOLSKA: Lopez, Barno, Martin, Alberto, Fernandez, Cuadrado, Aguilar, Mangue, Navarro, Alonso, Pinedo, Fernandez, Amoros, Elorza, Ciobanu

KRAJ UTAKMICE

59. minuta - Lovrić smanjuje na -2 Hravtske, ali Fernandez vraća na +3

58. minuta - Fernandez i Tatari pogađaju

55. minuta - Bašić smanjuje zaostatak Hrvatske, ali Cuadrado u idućem napadu pogađa iz sedmerca

53. minuta - Mangue pogađa za Španjolsku

51. minuta - Ponovo je +3 Španjolske, Pineido je pogodila, ali Tatari vraća na -2 Hrvatske

50. minuta - Jovetić smanjuje na samo -1 Hrvatske, ali Alonso odmah vraća na +2

47. minuta - Lovrić smanjuje zaostatak

46. minuta - Pinedo diže na +3 Španjolske

42. minuta - Cuadrado i Pinedo sa dva pogotka vraćaju prednost Španjolskoj

40. minuta - Veliki hendikep za Hrvatsku, Andrea Penezić zbog ozlijede zgloba morala je naustiti teren

38. minuta - Horvat bombom sa desetak metara vraća prednost Hrvatskoj

37. minuta - Fernandez poravnava

33. minuta - Penezić i Šerić pogađaju za vodstvo Hrvatske

32. minuta - Tatari poravnava rezultat, ali Pinedo u idućem napadu vraća prednost Španjolskoj

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30. minuta - Fernandez zabija za Španjolke

29. minuta - Alonso poravnava

27. minuta - Milanović-Litre i Penezić pogađaju za prednost Hrvatske

26. minuta - Fernandez zabija za novo vodstvo Španjolske

23. minuta - Gaće poravnava rezultat

22. minuta - Zebić je precizna sa sedam metara, ali Mangue vraća prednost Španjolskoj

19. minuta - Franić poravnava, ali odmah u idućem napadu Fernandez vraća prednost Španjolkama

18. minuta - Mangue zabija za vodstvo Španjolske

17. minuta - Aguilar vraća stvari na početak

16. minuta - Nakon obrane Jelčić lopta se odbija do Alberto koja smanjuje za Španjolsku

15. minuta - Milanović-Litre diže prednost Hrvatske na dva pogotka

13. minuta - Pinedo smanjuje

12. minuta - Aguilar zabija za Španjolsku, ali vraća Zebić, a nakon nje Bašić diže na +2

11. minuta - Milanović-Litre zaradila je isključenje od 2 minute

7. minuta - Tatari dovodi Hrvatsku u vodstvo

6. minuta - Alonso pogađa za prednost Španjolske, ali Penezić poravnava

4. minuta - Zebić pogađa iz sedmerdca za izjednačenje

2. minuta - Pinedo povećava prednost Španjolki, ali Tatari vraća na -1 Hrvatske

1. minuta - Alberto zabija vodeći pogodak za Španjolsku