AP
ČEKA SE HRVATSKA

Prođu li Pakleni Francuze, u velikom finalu čekat će ih reprezentacija Švedske

Piše: HinaObjavljeno: 10. kolovoz 2012. 22:10

Rukometaši Švedske plasirali su se u finale olimpijskog turnira, pobijedivši u polufinalu Mađarsku sa 27-26 (15-12).

Šveđani su se odlijepili na tri razlike u 28. minuti i prednost od dva do tri pogotka držali su gotovo cijelo drugo poluvrijeme, ali minutu i 15 sekundi prije kraja Harsanyi je iz kontre mogao poravnati na 26-26, no švedski vratar Mattias Andersson je odlično obranio. Pobjedu Šveđana zapečatio je Kim Ekdahl du Rietz pogotkom 20 sekundi prije kraja susreta.

Kod Šveđana najefikasniji su bili Niclas Ekberg sa 6 golova, te Kim Andersson i Jonas Kallman sa po 5 pogodaka. Mađarsku su predvodili Gabor Csaszar sa 8 i Barna Putics sa 5 golova.

Švedskoj je ovo treći put da se plasirala u finale olimpijskog turnira za rukoemtaše, u prva dva navrata 1992. i 1996. godine nisu bili uspješni.

U drugom polufinalu večeras u 21.30 sati sastaju se Hrvatska - Francuska.

Finalni susret na rasporedu je u nedjelju u 16 sati, a utakmica za treće mjesto također u nedjelju u podne.

22. rujan 2024 07:00