CROPIX
NI VUJOVIĆ IM NE MOŽE POMOĆI

POTPUNI DEBAKL ZAGREBAŠA U LIGI PRVAKA Hrvatski prvak usred Zagreba pretrpio jedan od najmučnijih poraza ove godine!

Piše: Tihomir HrgaObjavljeno: 15. listopad 2016. 23:49

PPD ZAGREB – MEŠKOV 22:27 (10:14)

Arena Zagreb. Gledatelja 10.000. Suci: Reibel i Denz (Francuska).

PPD ZAGREB: Stevanović (4), Skok (3); Ereš, Vujić 2, Kontrec, Vori 2, Šprem, Cingesar, Šebetić, Marković 4 (3), Horvat 6 (4), J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 2, Miklavčić 4, Markoski. Trener Veselin Vujović.

MEŠKOV: Pešić (11+1), Mijatović; Rutenka 1, Babičev, Kristopans 7, Jurinjok, Nikulenkau 5, Stojković 3, Tjumencev 1, Atman 5, Šumak, Vukić 2, Prodanović, Ostrouško 1, Jamali 1, Šilović 1. Trener Sergej Bebeško

SEDMERCI: PPD Zagreb 9 (7), Meškov -.

ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 10 minuta (Cingesar 10, Miklavčić 15, T. Valčić 21, Horvat 27, Kontrec 30 direktni CK i PK); Meškov 12 minuta (Jamali 16, 25, Babičev 30 direktni ck, Kristopans 33, Šumak 41, Atman 60)

IGRAČ UTAKMICE: Dainis Kristopans

--------------------------------------------------------------------------

Zagreb se trudio, ali ne ide. Kratki su, nemaju kvalitetu za utrke poput momčadi kao Meškov. Četvrti poraz je puno, nije se očekivao, ali očito da bolje u ovom trenutku ne mogu. Možda kada budu kompletniji, kada budu u formi… Arena ih nije izdala, dapače, skupilo se puno više gledatelja nego protiv Szegeda, ali ih nažalost zagrebaši nisu uspjeli počastiti prvim bodom ove sezone. Ostali su fenjer i problemi, veliki problemi kojima se ne nazire kraj, jer dolazi još moćniji Vardar, pa Kielce, RN Löwen…

Loša forma, težak protivnik i to sve nakon tri poraza u uvodu Lige prvaka. Nimalo dobra situacija za zagrebaše.

Meškov se pokazao kao čvrsta i uigrana momčad u kojoj se znaju pravila igre. Djelovali su kao boksač teške kategorije protiv nekog iz veltera kakvi su bili zagrebaši. Pokušali su domaći nametnuti 'frku' Meškovu, no išlo je to dosta problematično, jer Meškov ima tri znalca koji jako dobro kontroliraju utakmicu. Prvo je to radio Nikulenkau, pa Atman, pa u finišu poluvremena Tjumencev. I Zagreb koliko god bio agresivan, to se nije vidjelo. Lako su probijali Bjelorusi obranu Zagreba, Kristopans je bio nezaustavljiv sa svojih 135 kg i 213 cm visine. Stavi čovjek pod ruku protivnik i s njim do gola, ako mu nisi blizu kada primi loptu – zaboravi.

Vujović je krenuo sa Stevanovićem, nastavio sa Skokom, ali dok se pred kraj prvog dijela nije vratio Stevavanović Zagreb se nije sastao s obranom vratara. A u takvoj utakmici je bilo jako teško držati se bez toga.

Problem plus je bila visoka snažna obrana Meškova prema kojoj su zagrebaši pokazali veliki respekt. Vidjelo se da su kratki u izboru, da letenja na zonu završavaju kao 'mušice' u rukama Kristopansa, Babičeva i Šumaka. Malo je izbora imao Vujović, Šebetić izvan forme još uvijek, Jotića nema, Mandalinić teško protiv takve obrane osim na brzu loptu, no trebalo je to odraditi, a Zagreb nije u toj fazi forme da to može. Pešić je pokupio ono što je trebalo, dao je mirnoću Meškovu koji je na poluvremenu vodio četiri razlike, a mogao je i puno više. Mogao je i manje da nema Kristopansa kojem se sitnica dignuti se preko bloka na sireni. Vidi k'o orao.

Na kraju prvog dijela da stvar po Zagreb bude gora crvene kartone dobili su zbog obračuna Kontrec i Babičev. Kontrec je uz crveni dobio i plavi karton, što znači da su ga francuski suci automatski eliminirali iz meča protiv Vardara sljedeći vikend u 5. kolu Lige prvaka. Kud sve tud i to… Meškov je bio bolji, vidjelo se nakon 30 minuta i Zagrebu je trebalo neko, doista, čudo da tu priču preokrene.

Početak nastavka ponudio je nadu. Zagreb do krajnje granice agresivan, dolazi na 13:15, ima napad, ali ne realizira i Atman diže sa dva gola Meškov na 13:17. No, Meškovu se nije dalo odvojiti, pa se Zagreb nije predavao. Ponovo se spuštao na dva gola minusa i čekao novu priliku, ali je sve to začinio strašnim angažmanom u obrani protiv kojeg je bilo teško disati i kada je griješio. No, realno bilo bi previše da su to izvukli, jer Tjumencev je bio dovoljno priseban da zaustavi pad svoje momčadi, a i Pešić koji je majstorski skinuo Vujića, pa onda iz penala i Markovića što je Meškov diglo na +5 deset minuta prije kraja (19:24), što je ustvari bio i kraj.

U SEHA derbiju Lige prvaka tako je zasluženo bodove odnio Meškov.