Ronald Gorsic / Cropix
RUKOMET

Neobjašnjivi kiks Zagreba!

Rukometaši PPD-a Zagreb izgubili su u gostima od turskog Beşiktaşa rezultatom 30-32 nakon što igrali očajno loše tijekom cijele utakmice osim u zadnjih pet minuta u kojima su dali sve od sebe, ali nisu stigli prednost suparnika.
Piše: Predrag ŽukinaObjavljeno: 24. listopad 2015. 21:24

Opet su loše Zagrepčani ušli u utakmicu kao i nekoliko puta tijekom sezone u kojoj inače dobro guraju. Ovaj poraz od momčadi koja u skupini A Lige prvaka u pet utakmica nije osvojila niti bod najgori je, zapravo jedini kiks u dosadašnjem tijeku sezone.

Trener Vujović bio je primoran pozvati time-out vrlo brzo, slično se dogodilo i na gostovanju u Parizu. Vidjelo se po izrazu lica i nevjerici da mu baš i nije “dobro sjeo” pristup njegovih igrača kroz koje su Ozbahar, Dačević i Done prolazili bez ikakvih problema. Tijekom minute odmora dečkima je trener Zagreba uputio par “univerzalnih” riječi iz našeg govornog područja koje su razumljive na svim meridijanima. Loše period igre doveo je tursku momčad na tri velika pogotka razlike (9-6), no tu su prednost Zagrepčani vrlo brzo anulirali, ali i ponovno dopustili da suparnici odu na novih plus tri. Tu je Vujović reagirao s klupe, počeo je i rotirati, no ni to nije pomoglo. Iako su se još jednom približili na jedan razlike, do završnice prvog dijela domaći su opet bolje potegnuli da bi se na odmor išlo sa zabrinjavajućih 17-13.

Svlačionica je “intimni prostor” igrača i trenera, a poznavajući Vujovića, on je za tu “intimu” ostavio najsočniji dio priče koji je ipak ostao unutar “obitelji”.

I u nastavku utakmice njegovi su igrači bili loši, sveukupno im je to bila najgora utakmica u dosadašnjem dijelu sezone, no i Vujović je možda zakasnio s promjenom obrane. Da je koju minutu ranije naredio "divljaka" i presing, možda bi njegovi igrači i dostigli minus. Ovako su iznurene suparnike ganjali po cijelom terenu te su u zadnjih pet minuta smanjili prednost sa 28-23 na puno "ljepših" konačnih 32-30. Stepančić sa sedam i Kontrec sa šest pogodaka predvodili su momčad PPD-a, no u globalu, zakazali su svi kao momčad. Od objektivno slabijeg suparnika primili su čak 32 pogotka, iako Vujović forsira igru s odličnom obranom koja je ovaj puta potpuno zakazala. Samo Paris SG zabio im je više - 34.

Nakon reprezentativne stanke, slijedi im gostovanje kod Flensburga 11. 11...