Dejana Milosavljević
 ZELJKO HAJDINJAK/CROPIX Cropix
BOLJE KRENULE, ALI...

Hrvatske prvakinje u Koprivnici poražene od Rumunjki. Podravka bolje krenula, ali Neagu je bila sjajna

Kod Podravke su prednjačile Dejana Milosavljević i Larissa Kalaus
Piše: HinaObjavljeno: 25. rujan 2021. 20:00

Rukometašice Podravke Vegete poražene su u 3. kolu A skupine Lige prvakinja u Koprivnici od rumunjskog CSM Bukurešta s 31-36 (15-16).

Hrvatske prvakinje su bolje započele dvoboj i gotovo cijelo prvo poluvrijeme imale prednost, no ne višu od tri gola. Rumunjke ipak s golom prednošću odlaze na poluvrijeme, da bi u drugom dijelu nakon 24-24 gošće zaigrale bolje i slavile s konačnih pet razlike.

Kod Podravke su prednjačile Dejana Milosavljević i Larissa Kalaus sa po sedam golova, a kod Bukureštanki je nezaustavljiva bila Neagu s čak 12 golova.

Podravka je u prvom kolu deklasirala Budućnost najvećom pobjedom u posljednjih dvadeset godina na otvaranju Lige prvakinja (29-22), a nakon toga je sjajno parirala moćnom mađarskom Ferencvarošu na gostovanju (27-33).

Nakon tri kola i Podravka i Bukurešt imaju po dva boda, a u četvrtom kolu Koprivničanke 16. listopada gostuju u francuskom Brestu.