Ante Čizmić/CROPIX
HRVATSKA - EGIPAT 24-20

Hrvatska odradila posao, protiv Španjolske okršaj za prvo mjesto u grupi!

Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 17. siječanj 2013. 17:42

Hrvatska je pobijedila Egipat, ima osam bodova i u subotu u 19 sati će protiv Španjolske igrati finale skupine D za prvo mjesto koje može donijeti nesumnjivo bolji ždrijeb u nastavku natjecanja. Izvjesno je da idemo u Zaragozu, da će nam za broj 1 trebati pobjeda, jer Španjolska ima bolju gol razliku. Bit će uzbudljivo u subotu u Caja Magici.

Egipat je bila utakmica koju je trebalo pobijediti. Protivnik nimalo bez veze, a to je kada moraš - najteže. Prije nas su Španjolci razbili Mađare koji se nisu baš najbolje snašli u završnici i svi su u našoj utakmici sa Španjolcima na kraju vidjeli rasplet oko broja 1.

Počeli smo sa 6-0, igrali u 5-1, sve je bilo nekako malo sporije u odnosu na onu furioznu utakmicu protiv Mađara. No, osjećala se razlika u kvaliteti, pa čim smo se malo uozbiljili sve je izgledalo bolje. Egipćani nisu igrali uobičajeno agresivno, očito je procjena njihovog trenera bila da se uzaludno trošiti protiv Hrvatske može biti ravno samoubojstvu.

Igrali su pliće, no nije to bilo toliko dobro koliko naš napad nije bio baš raspoložen. Kopljar je držao dobru razinu na počeku, kasnije je Duvnjak nastavio, u obrani su Gojun i Vuković odrađivali veliki posao, pa čim je situacija nalagala, preciznije viši rezultat, Goluža je slao na teren mlade snage, prvo Stepančića za Kopljara, pa Horvata za Čupića, pa je napad umjesto Bičanića radio Vuković. Opet smo djelovali kao momčad, a to je ipak najbitnije.

Makar se na kraju dogodilo da se na terenu nađe kompletan tim koji starta na klupi, sve je ispalo OK. Pobjeda se piše.

Zaključimo Egipat, četvrta utakmica, četvrta pobjeda. I to čista. Zasad bolje nije moglo.

Suci: Načevski i Nikolov (Makedonija).

HRVATSKA: Alilović (15), Ivić (2); Duvnjak 2, Gojun 2, Stepančić, Kopljar 4, Vori 1, Horvat 2, Vuković, Šprem 1, Bičanić 2, Mandalinić 2, Štrlek 4, Čupić 4 (2), Musa. IZBORNIK: Slavko Goluža.

EGIPAT: K. Mostafa (8), Mahmoud, Mohamed; Elsweidy, M. Ahmed, Hassan 3, A. Ahmed, Abdelrahman, Hesham, Alaa 2, Gamal, A. Mostafa 8 (2), Mamdouh 5, Zein 2, Hisham.

SEDMERCI: Hrvatska 2 (2), Egipat 2 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Musa, Vuković 2+2, Stepančić), Egipat 10 minuta (Hisham, Zein, Elsweidy, Mamdouh, A. Ahmed)

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Alilović.

PRIJENOS UŽIVO

Utakmica je završena!

Šprem je konačno prekinuo veliku seriju Egipćana, do kraja su ostale još tri minute.

Egipćani su se raspucali protiv pomlađene Hrvatske, zabili su već četiri gola zaredom.

Drupi pogodak Zlatka Horvata na utakmici.

Vidljivo je da su se hrvatski rukometaši opistili i Egipćani to koriste. Ipak, Mandalinić im je uzvratio i zabio prvi gol na utakmici.

Manuel Štrlek i Zlatko Horvat dižu na najveću razliku.

Egipćani zabijaju dva zaredom.

Kontra je proradila, Gojun je zabio za 16-10.

Egipćani su zabili prvi gol u nastavku tek nakon šest minuta.

Čupić je neumoljiv sa sedam metara, po prvi put imamo šest razlike.

Prvi gol Vorija na utakmici.

Dobar početak Hrvatske u drugom poluvremenu, Kopljar i Bičanić su vratili Hrvatsku na četiri razlike.

Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska je vrlo dobro odigrala prvih 20-ak minuta, ali u završnici poluvremena Egipćani se vraćaju na pristojnu razliku.

Hrvatski post u napadu konačno je prekinuo Ivan Čupić.

Hrvatska ima velikih problema u napadu, Egipćani golom Essama su ponovno na -2.

Momci iz Egipta se ne predaju tako lako, prvi put su zabili dva gola zaredom.

Marko Kopljar je nezaustavljiv, a prvi gol je zabio Jakov Gojun.

Ivan Čupić iz sedemerca zabio je svoj prvi gol na utakmici

Marko Kopljar je vrlo dobro ušao u utakmicu, postigao je svoj drugi pogodak.

Ali Zein je zabio svoj prvi gol.

Hrvatska se polako zahuktava, Štrlek je strijelac za vodstvo od dva razlike.

Krasan pogodak Bičanića za prvo vodstvo Hrvatske.

Marko Kopljar zabio je svoj prvi pogodak na utakmici.

Mostafa vraća prednost Egipćanima. Hrvatska je u susret krenula poprilično nervozno, s dosta pogrešaka.

Izjednačio je Manuel Štrlek.

Mohamed Mamdouh doveo je Egipćane u vodstvo.

Utakmica je počela!

Španjolska je pobijedila Mađarsku s 28-22, tako da je sada sasvim jasno da će susret između domaćina prvenstva i Hrvatske u subotu odlučivati o prvom mjestu u skupini.

HRVATSKA: Alilović, Ivić,Vuković, Ćupić, Alilović, Lacković, Vori, Horvat, Duvnjak, Bičanić, Gojun, Štrlek, Kopljar, Musa, Šprem, Mandalinić;

EGIPAT: Mostafa, Elfetouth, El Nakib, Alaa, Mohamed, Hassan, Essam, Ibrahim, Mostafa, Ali Zein, Abdelrahman.

24. rujan 2024 04:16