Drago Sopta/CROPIX
HRVATSKA - DANSKA 32:21

Goluža je stvorio rukometni DREAM TEAM, Hrvatska ponizila europske prvake!

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavila je sa sjajnim igrama na Olipijskom turniru. Do četvrte uzastopne pobjede došli su preko Danske, koju su zamrznuli na minus 11
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 04. kolovoz 2012. 18:25

U novoj briljantnoj predstavi na Olimpijskim igrama u Londonu hrvatski su rukometaši u potpunosti deklasirali europske prvake Dance s 31-22. Igra Golužinih izabranika u Londonu je na doista impresivnoj razini, a način na koji su "razbili" Dansku ne ostavlja nikakvu dvojbu da su prvi favoriti za zlatnu medalju. U četiri utakmice skupine B Hrvatska je ostvarila četiri pobjede uz gol-razliku +48. Prvi krug natjecanja naša će izabrana vrsta zaključiti u ponedjeljak okršajem protiv Španjolske od 20.30 sati.

U današnjoj je utakmici u prvoj polovici prvoga poluvremena bilo dosta pogrešaka na obje strane, posebno na danskoj, ali u drugih se 15 minuta sve pretvorilu u "jednosmjernu ulicu". Hrvatski su rukometaši nizali kontru za kontrom, brzom su igrom uništavali suparnika i prednost je samo rasla. Do odmora se popela na +5 (14-9), a ni u nastavku Hrvatska nije skidala nogu s gasa. Šokirani Danci su nemoćno gledali kako im Golužini igrači pune mrežu, a ni u napadu nisu imali puno uspjeha u probijanju hrvatske obrane.

Naša je reprezentacija najveću prednosti imala u 56. minuti (31-19), a ukupno je realizirala čak 10 od 11 kontranapada! Po pet pogodaka za Hrvatsku su postigli Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Zlatko Horvat, a Mirko Alilović je obranio 12 od 30 udaraca. Eggert i Lindberg su bili peterostruki strijelci za Dansku.

HRVATSKA - DANSKA 32-21 (14-9)

HRVATSKA: Losert, Alilović; Balić, Duvnjak 5, Lacković 3, Kopljar 1, Vori 5, Gojun 1, Horvat 5 (1), Vuković 3, Buntić 3, Štrlek 3, Čupić 3, Ninčević.

DANSKA: Landin, Cleverly; Mogensen 2, Boesen, Markussen 3, Eggert Jensen 5 (3), Spellerberg, Knudsen 1, Svan Hansen 1, Lindberg 5, Toft Hansen 1, Sondergaard, Hansen 3, Nielsen.

SEDMERCI: Hrvatska 1/3, Danska 3/4

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 minute, Danska 6 minuta.

SUCI: Lazaar i Reveret (oba Francuska)

OI, rukomet, 4. kolo:

Skupina A:

Tunis – V. Britanija 34-17

Švedska – Argentina 29-13

Island – Francuska 30-29

Redoslijed: 1. Island 8, 2. Francuska 6, 3. Švedska 6, 4. Tunis 2, 5. Argentina 2, 6. V. Britanija 0

Skupina B:

Srbija – J. Koreja 28-22

Hrvatska – Danska 32-21

Španjolska – Mađarska 33-22

Redoslijed: 1. Hrvatska 8, 2. Španjolska 6, 3. Danska 6, 4. Srbija 2, 5. Mađarska 2, 6. J. Koreja 0

Hrvatska - Danska 32:21

KRAJ

59. minuta - Hansen za Dance, Štrlek za nas

57. minuta - Knudsen smanjuje

56. minuta - Vuković zabija za plus 12

55. minuta - Vori trese mrežu na dodavanje Buntića

53. minuta - Horvat odveo Hrvatsku na plus 11, Markussen vraća na minus 10

52. minuta - Markussen smanjuje, Lacković uzvraća

50. minuta - Horvat ponovno strijelac, LIndbergh ponovno za Dance

49. minuta - Horvat zabija, Lindbergh uzvraća

48. minuta - Buntić odveo Hrvatsku na velikih plus deset, 25:15

47. minuta - Vori je zabio za plus devet

45. minuta - Hanses smanjuje za Dance. Gojun za Hrvatsku

43. minuta - Nielsen je isključen. Sedmerac je zabio Horvat

42. minuta - Lindberg ponovno daje pogodak

40. minuta - Buntić se upisao u strijelce

39. MInuta - Gojun zabija za Hrvatsku, Lindberg za Dansku

38. minuta - Sedmerac za Dance izveo je Eggert i zabio

36. minuta - Štrlek odvodi Hrvatsku na plus devet. Morgensen smanjuje

36. minuta - Duvnjak je zabio svoj peti pogodak iz isto toliko pokušaja za plus osam Hrvatske

34. minuta - Kopljar je postigao svoj prvi pogodak

33. minuta - Lindberg zabija za Dance

32.minuta - Nakon minutu i pol nastavka Hrvatska povećala prednost na sedam pogodaka

31. minuta - Utakmica se nastavila. Vori je odmah zabio svoj treći gol

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30.minuta - Jensen Eggert smanjuje za plus pet Hrvatske

29.minuta - Horvat zabija za plus šest

28.minuta - Vori odvodi Hrvatsku na pet razlike 13:8

26. minuta - Duvnjak zabija svoj četvrti pogodak za 12:8

24. minuta - Prvi put Hrvatska je povela s tri razlike. Vukovićje postigao pogodak za 11:8

23. minuta - Duvnjak zabija

21. minuta - Lacković uzvraća. Markussen za Dance

20. minuta - Nakon šest minuta pao je pogodak. Hansen je zabio svoj drugi pogodak

19.minuta - Landin je skupio već osam obrana

15.minuta - Duvnjak je zabio za 8:6 i prvo vodstvo od dva ratzlike

13.minuta - Čupić nije realizirao drugi sedmerac

11. minuta - Čupić ponovno zabija

10. minuta - Čupić zabija za nas, Hansen uzvraća

8.minuta - Jensen zabija s krila

7. minuta - Štrlek zabija za 4:3

6. minuta - Duvnjak je zabio za prvo vodstvo. Sedmerac za Dansku izveo je Jensen i zabio

5.minuta - Jensen je promašio sedmerac

4.minuta - Vori je zabio, ali je imao još jednu priliku odmah koju je obranio vratar Danske

3. minuta - Ćupić nije realizirao sedmerac

2.minuta - Lacković je izjednačio, ali su Danci odmah uzvratili

1. minuta - Hrvatska je odmah zaradila isključenje. Sedmerac su realizirali Danci

1.minuta - Počela je utakmica

Prvo poluvrijeme 14:9

23. rujan 2024 17:59