Reuters
EP RUKOMET

Pobjeda Francuza

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. siječanj 2012. 23:39

U skupini C Francuska je nakon poraza od Španjolske u prvom kolu savladala Rusiju 28-24, dok su u drugom susretu Španjolska i Mađarska podijelili bodove odigravši 24-24.

Aktualni olimpijski, svjetski, europski prvaci Francuzi sjajno su otvorili susret (5-0) i prednost s početka sačuvali su do kraja ne dopustivši Rusima da niti u jednom trenutku uhvate priključak. Najefikasniji u njihovim redovima bio je Daniel Narcisse, dok je na vratima Thierry Omeyer obranio 15 udaraca prema vratima. Kod Rusa Mihail Čipurin ponio je epitet najboljeg strijelca sa šest golova.

U drugom susretu skupine drama je trajala do samoga kraja, a konačnih 24-24 postavio je Gabor Csaszar u posljednjoj sekundi susreta sa sedam metara.

Na poluvremenu su Mađari imali jedan gol prednosti (12-11), u nastavku su Španjolci malo po malo preokrenuli susret i golom Aguinagaldea u 56. minuti stigli do prednosti 24-22. No, u posljednje četiri minute i 16 sekundi ostali su bez postignutog gola, a Csaszar je zabio oba posljednja za Mađare.

Najbolji kod Španjolaca sa šest golova bio je Joan Canellas, dok su kod Mađara Csaszar i Tamas Mocsai zabili po sedam golova.

Skupinu predvodi Španjolska s tri boda ispred Francuske i Mađarske koje imaju po dva boda. Rusija je posljednja s jednim bodom.