VRIJEDNA TRI BODA

Medvjedi protiv Ufe stigli do prve pobjede u Rusiji nakon devet uzastopnih poraza

Piše: Tomislav PoljakObjavljeno: 15. studeni 2013. 17:35

Deseta je, konačno, bila sreća za Medveščak na putovanjima po Rusiji. T reća ruska turneja polučila je i prvu pobjedu u domaćinu KHL-u, i to kod prvaka 2011. godine, Salavat Julajeva iz Ufe.

Medveščak je u saveznoj republici Baškortostan slavio 3-2 (2-0, 1-1, 0-1) te se vratio na četvrto mjesto Zapadne konferencije. Samo dva dana nakon poraza na penale kod Neftehimika, nominalno najslabije momčadi s kojom će se “medvjedi” sresti na ovoj turneji, Mark French uspio je podignuti svlačionicu i gurnuti je do vrlo važne pobjede.

Spašavali vodstvo

Medveščak je kod Salavat Julajeva slavio po već oprobanom receptu, po onome po kojem su ove sezone već nekoliko puta - izgubili. Nakon pola sata utakmice, točnije u 36. minuti, “medvjedi” su vodili 3-0 golovima Cheechooa (9, Foster, Katic, PP1), Jessimana (17, Ryan, Kane) i Carléa (36, Walker, Björkstrand), ali ni minutu kasnije Ufa je smanjila. Pet minuta prije kraja Pihlstrom je smanjio na 2-3 i donio nervozu. Medveščak je kod Dinama u Moskvi prosuo prednost u posljednjoj minuti i duhovi prošlosti sigurno su bili aktivni.

Slijedi Magnitogorsk

Međutim, obrana predvođena Markom Dekanichem (35 obrana) uspjela se obraniti i donijeti prve bodove iz Rusije. Dosad su iz četiri ruske utakmice “medvjedi” izvukli po bod, u pet su poraženi i prije produžetka, ali Salavat Julajev postao je njihovo mjesto sreće. Ipak, stvari na turneji ne postaju jednostavnije jer ih već u nedjelju čeka Metalurg u Magnitogorsku. tp