ZOI SUPERVELESLALOM

Ivica Kostelić: 'Mislim da mi je serviser malo zaspao'; Kjetil Jansrud stigao do zlata!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. veljača 2014. 07:45

Kjetil Jansrud, 28-godišnji Norvežanin, olimpijski je prvak u superveleslalomu. Poslije brončane medalje koju je osvojio u spustu u Sočiju, te ranije osvojenog veleslalomskog srebra u Vancouveru prije četiri godine, Jansrud je uzeo i najsjajnije odličje i to sjajnom vožnjom ove nedjelje. U utrci gdje su svi ostali skijaši bili zbijeni u vrlo malo stotinki, Jansrud je ipak napravio priličnu razliku u odnosu na najbližu pratnju.

Trideset stotinki iza njega je kao drugi utrku završio, pomalo iznenađujuće, Amerikanac Andrew Weibrecht.

Još su se jednom u Sočiju dijelile medalje, i to ona brončana. Podijelili su je Amerikanac Bode Miller i Kanađanin češkog podrijetla Jan Hudec, a oni su za Jansrudom zaostali 53 stotinke.

Za Millera je to bila šesta olimpijska medalja, ali i prva u Sočiju.

Nesretni su na kraju ostali Austrijanci: četvrti Otmar Striedinger (dvije stotinke do medalje) i peti Max Franz (sedam stotinki do medalje).

Hrvatski skijaši nisu ostavili duboki trag u nedjeljnoj utrci: Natko Zrnčić-Dim je završio 19. s 1.61 sekundom zaostatka za Jansrudom, dok je Ivica Kostelić bio 24. s 2.05 sekunde slabijim vremenom.

- Nije bila baš najbolja vožnja, mislim ja sam dobro vozio, ali bilo je malo sporo. Mislim da je serviser malo zaspao. Pogledat ćemo kasnije i analizirati detaljnije vožnju - kazao je Ivica nakon vožnje.

PRIJENOS UTRKE!

ANDREW WEIBRECHT iznenadio i preuzeo drugo mjesto s vremenom 1:18.44, Miller i Hudec dijele broncu, Jansrud i dalje vodeći

Natko Zrnčić-Dim ispao je iz Top 15 što bi mu donijelo bodove za Svjetski kup i trenutačno zauzima 19. mjesto, dok je Ivica Kostelić na 24. mjestu.

TRENUTAČNI RASPORED

1. NOR Kjetil JANSRUD 1:18.14

2. CAN Jan HUDEC 1:18.67 +0.53

2. USA Bode MILLER 1:18.67 +0.53

4. AUT Otmar STRIEDINGER 1:18.69 +0.55

5. AUT Max FRANZ 1:18.74 +0.60

Natko Zrnčić-Dim dijeli 14. mjesto s Johanom Clareyomm dok je Ivica Kostelić trenutačno 17.

Kanađanin JAN HUDEC trenutačno na drugom mjestu s vremenom 1:18.67

KJETIL JANSRUD preuzeo vodstvo. Norvežanin je odskijao u vremenu 1:18.14

Francuz ADRIEN THEAUX završio je na 7. mjestu s vremenom 1:19.35

PATRICK KUENG s vremenom 1:19.38 završio je na 8. mjestu

Austrijanac MATTHIAS MAYER nije završio svoju vožnju

Možda i prvi favorit, Norvežanin AXEL LUND SVINDAL završio je na drugom mjestu s vremenom 1:18.76