VELESLALOM U SOČIJU

Fantastičnom Tedu Ligetyu zlato, Kostelić na 27.mjestu: 'Ne znam što se događa'

Piše: HinaObjavljeno: 19. veljača 2014. 09:11

Američki skijaš 29-godišnji Ted Ligety opravdao je ulogu favorita i osvojio je zlatnu medalju u današnjem veleslalomu na ZOI u Sočiju, dok je Ivica Kostelić završio na 27. poziciji (+4,39), a Sebastian Brigović na 34. mjestu (+6,96).

Ligetyju, koji je bio vodeći i nakon prve vožnje, ovo je drugo olimpijsko zlato u karijeri. Bio je olimpijski prvak u kombinaciji 2006. u Torinu, kada je slavio ispred Kostelića.

Srebro je pripalo Francuzu Steveu Missillieru (+0,48), a bronca njegovu sunarodnjaku Alexisu Pinturaultu (+0,64), dok je Austrijanac Marcel Hirscher (+0,94), jedan od favorita za medalju, završio na četvrtom mjestu

- Fantastični Ted Ligety ima zlato. Amerikanac je pomeo konkurenciju, za 48 stotinki je bio brži od Missillier. Srebro i bronca osvojili su Francuzi Missillier i Pinturault! Kostelić je 27.

- Čeh Bank je četvrti, Francuzi imaju dvije medalje

- Do kraja su ostala još tri skijaša

- Missillier je u vodstvu, Neureuther je treći, a Ivica 19.

- Ivica Kostelić kreće prvi u drugoj vožnji

Ivica Kostelić nakon prve veleslalomske vožnje na Olimpijskim igrama u Sočiju ostvario je skroman rezultat. Najbolji hrvatski skijaš drži 30. poziciju. Za vodećim Ligetyem zaostaje dvije sekunde i 79 stotinki zaostatka. Kostelić će startati prvi u drugoj veleslalomskoj vožnji

Amerikanac je u prvom laufu pomeo konkurenciju. Ligety je stazom proletio za minutu, 21 sekundu i osam stotinki, što je bilo brže 0,93 sekunde od najbližeg pratitelja, Čeha Banka i 1,27 sekundi brži od trećeplasiranog Talijana Davida Simoncellia., dok je Ligetyjev najveći konkurent u ovoj disciplini Marcel Hirscher bio tek šesti sa zaostatkom od sekunde i 39 stotinki.

Hrvatski skijaš Sebastian Brigović je bio čak četiri sekunde i 74 stotinke sporiji od američkog skijaša, dok Filip Zubčić nije uspio stići do cilja.

Druga vožnja je na rasporedu u 12.30

- Ivice drži 30. mjesto

- Brigović je zasad posljednji dok je Zubčić izletio

- Sjajna vožnja Čeha Bank, jedini ispod sekunde kasni za Ligetyjem

- Ivica je trenutno 28.

- Skroman nastup Ivice Kostelića. Hrvatski skijaša za vodećim Ligetyem zaostaje ogromnih 2 sekunde i 79 stotinki. Dovoljno tek za 23. mjesto od 25 skijaša!